Ülle Toode: Itaalia ootab Euroopa vastust oma hirmudele uue põgenikevoo ees ({{commentsTotal}})

Roomas viibiv ajakirjanik Ülle Toode sõnul on Itaalia uue potentsiaalse põgenikvoo saabumise valguses mures, kuna Austria on otsustanud enda piiri karmi kontrolli alla võtta ja seetõttu oodatakse üha enam Euroopa reageerimist ja tuge tõenäoliselt eskaleeruvale rändekriisile Vahemerel.

Ülle Toode ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et viimaste nädalate üks tõsisemaid teemasid on olnud uue suure põgenikevoo jõudmine Liibüast üle Vahemere Itaaliasse. "Väga murelikult vaadatakse, kuidas Euroopa Itaalia hirmudele kaasa elab, sest erinevatel hinnangutel on oodata sel suvel ligi 300 000 põgenikku, mida on poole rohkem kui eelmisel aastal," märkis Toode.

Ajakirjaniku sõnul on üldiselt Itaaliasse jõudnud põgenikud tulnud Põhja-Aafrika riikide kaudu. "Nende seas on nii sõjapõgenikke, kellel on õigus asüülile, kui ka majanduspagulasi, keda tuleks päritoluriiki tagasi saata," rääkis Toode.

Itaalia jaoks on suureks mureks ka see, et Liibüa on suures osas islamivõitlejate kontrolli all. "Seega ei aita mingid kokkulepped ka Liibüa valitsusega aga kui vaadata telepilti või fotosid paatidest, mis Itaalia rannikule jõuavad, siis on enamasti tegemist sportlike ja tugevate noorte meestega ja küllaltki vähe on siia peresid tulnud, mis aga tekitab kõhklusi ja kardetakse sotsiaalseid probleeme," selgitas Toode.

Ka Itaalia naaberriigid on arvanud, et sel suvel võib olukord Itaalia rannikul sarnaselt eelmisele aastale eskaleeruda. Seetõttu on näiteks Austria teatnud, et seab sisse karmimad piirikontrolli meetmed Brenneri piiripunktis, mis on aga peamiseks transiidikanaliks Itaalia ja Kesk-Euroopa vahel.

Toode sõnul Itaalia meedia kajastanud Brenneris toimuvaid arenguid ja itaallased on Viini otsusest küllaltki solvunud. "Itaalia tunneb, et nad on jäetud põgenike probleemiga üksi aga samuti võib saada aru austerlastest, kes ootavad lõunanaabritelt, et need ise põgenikevooga hakkama saaksid ja inimesed indentifitseeriksid," rääkis Toode.

"Piiri ehitamist jälgitakse murelikult, sest merele ju okastraati ette pole võimalik panna. Seega on tekkinud küsimus, kas Itaalia on jäetud Euroopas üksi või on see Brenneri piiri ehitamine ähvardusmeede," sõnas Toode, kes lisas, et Itaalia ootab, kuidas Euroopa Viini tegevusele reageerib

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics