Haabersti ristmiku ehitus peaks valmima tuleva aasta oktoobriks ({{commentsTotal}})

Tallinn plaanib 2017. aasta oktoobriks rekonstrueerida Haabersti ristimiku ja üle selle ehitatakse ka viadukt. Tänasel tutvustusel Kultuurikatlas tunti muret eelkõige liiga kiire tähtaja pärast.

Projekti kohaselt luuakse praeguse ristmiku asemele fooridega kahetasandiline ringristmik, mille üle ehitatakse viadukt, mis loob eelise Keila-Tallinna ja Tallinna-Keila suunal liiklejaile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jalakäijatele ja ratturitele ehitatakse igasse suunda kergliiklusteed ning lihtsamaks tänavaületuseks luuakse jalakäiatunnelid. Lisaks sõiduradadele luukse ühistranspordile eelisõigus ehk eraldi ehitatakse välja ühistranspordirajad.

"Kõige suurem küsimus on võib-olla see, mis saab ehitamise ajal ja kuidas toimub siis liikumine. Võib-olla pannakse siis laevaliin näiteks käima Kakumäelt või Rocca al Marest linna poole. Küsitavused on näiteks ka see, miks on valmimise kuupäev just 2017. aasta lõpp. See on kokkulepe majandusministeeriumiga, võib-olla vajadusel saaks seda tähtaega edasi lükata selleks, et töö oleks kvaliteetne, sest kõige hullem on see, kui tekib mingi tähtaegade surve ja lastakse asjal üle jala minna, sest tähtaeg ootab," rääkis arutelul osalenud Allan Lahi.

"Me oleme selles tempos liikumas kõigi kolme europrojektiga, mida me oleme siin käsitlenud. See tähendab ka Gonsiori ja Reidi teed. See tuleb eelmise aasta veebruaris tehtud vabariigi valitsuse otsusest, et see välisrahastus, mis antakse neile objektidele peale, näeb ette ka seda graafikut, et järgmise aasta lõpuks ehk novembris peaks hiljemalt objektid olema lõpetatud ja siis loetakse rahad üle. Me lähtume igatahes sellest, et oktoobris peaks saama veel asfalteerida, novembris aga jumal teab, kas saab, nii et ju me siis oktoobris ikka lõpetame," selgitas Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann.

Praegu algust ei ole paika pandud, kuid selge on, et mida kauem projekti kooskõlastust otsitakse, seda vähem aega jääb ehituseks.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema