Haabersti ristmiku ehitus peaks valmima tuleva aasta oktoobriks ({{commentsTotal}})

Tallinn plaanib 2017. aasta oktoobriks rekonstrueerida Haabersti ristimiku ja üle selle ehitatakse ka viadukt. Tänasel tutvustusel Kultuurikatlas tunti muret eelkõige liiga kiire tähtaja pärast.

Projekti kohaselt luuakse praeguse ristmiku asemele fooridega kahetasandiline ringristmik, mille üle ehitatakse viadukt, mis loob eelise Keila-Tallinna ja Tallinna-Keila suunal liiklejaile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jalakäijatele ja ratturitele ehitatakse igasse suunda kergliiklusteed ning lihtsamaks tänavaületuseks luuakse jalakäiatunnelid. Lisaks sõiduradadele luukse ühistranspordile eelisõigus ehk eraldi ehitatakse välja ühistranspordirajad.

"Kõige suurem küsimus on võib-olla see, mis saab ehitamise ajal ja kuidas toimub siis liikumine. Võib-olla pannakse siis laevaliin näiteks käima Kakumäelt või Rocca al Marest linna poole. Küsitavused on näiteks ka see, miks on valmimise kuupäev just 2017. aasta lõpp. See on kokkulepe majandusministeeriumiga, võib-olla vajadusel saaks seda tähtaega edasi lükata selleks, et töö oleks kvaliteetne, sest kõige hullem on see, kui tekib mingi tähtaegade surve ja lastakse asjal üle jala minna, sest tähtaeg ootab," rääkis arutelul osalenud Allan Lahi.

"Me oleme selles tempos liikumas kõigi kolme europrojektiga, mida me oleme siin käsitlenud. See tähendab ka Gonsiori ja Reidi teed. See tuleb eelmise aasta veebruaris tehtud vabariigi valitsuse otsusest, et see välisrahastus, mis antakse neile objektidele peale, näeb ette ka seda graafikut, et järgmise aasta lõpuks ehk novembris peaks hiljemalt objektid olema lõpetatud ja siis loetakse rahad üle. Me lähtume igatahes sellest, et oktoobris peaks saama veel asfalteerida, novembris aga jumal teab, kas saab, nii et ju me siis oktoobris ikka lõpetame," selgitas Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann.

Praegu algust ei ole paika pandud, kuid selge on, et mida kauem projekti kooskõlastust otsitakse, seda vähem aega jääb ehituseks.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.