Luganski oblastist põgenenud naine: tundus nagu olen halvas õudusfilmis ({{commentsTotal}})

Tallinnat külastanud Ida-Ukrainast Luganski oblastist pärit Tetjana Konoval on oma kodust eemal olnud juba kaks aastat. Tema sõnul läks kodulinnas Sverdlovskis olukord väga kiiresti halvaks ja talle tundus nagu ta oleks olnud õudusfilmis.

Tetjana Konoval pidas Sverdlovski kultuurimajas Ukraina rahvakunsti ja käsitöö stuudiot. Üleöö sai sellest aga üks ohtlikumaid tegevusi linnas. Kõik rahvuslik muutus mitte lihtsalt kohatuks, vaid märklauaks, vahendas ETV saade "Välisilm".

"Head inimesed hakkasid mulle juba ütlema, Tanja, ära pane rahvusliku tikandiga särki töö juures selga. Meiega samas hoones asus rahvaväelaste staap ja meil tuli mingil hetkel koos eksisteeerida. See oli kultuuripalees, seal lähedal on Rahu väljak, vanaisake Lenin, mida valvasid kasakad," rääkis Konoval.

Tänavatele ilmusid relvastatud mehed ja keegi ei arvanud, et midagi on valesti.

"Linn hakkas kuidagi väga ruttu hulluks minema. Tekkisid arusaamatud kuuldused mürgitatud õllepartii kohta, mis oli toodud Kesk-Ukrainast, et seda ei saa juua, osta ei saa, et see on mingi Paremsektori ešelon. Ma vaatasin seda ja mulle tundus, et olen nagu halvas õudusfilmis, kus zombid on kõiki juba hammustanud. Aga mind veel mitte," kirjeldas naine.

Konovalile tundus, et tuleb kiirelt põgeneda ja polnud selge, kui kauaks. Nii ta lahkuski lihtsalt sugulase sünnipäevale, kaasas ainult nii palju asju kui kotti mahtus.

"Sugulasel oli sünnipäev. Oli põhjus minna ja ka koht, kuhu sõita. Ja me lihtsalt sõitsime ära. Kuid saatus kujunes selliseks, et tagasi ma enam ei pöördunudki," tõdes ta.

Konovali perekonna lugu on väga traagiline, sest tema ukrainlasest mees otsustas jääda Venemaa poolele, nagu ka täiskasvanud poeg, kes sõitis elama Krimmi. Ema teismelise tütrega elab Kiievis ega tea, mida teha.

Draamat jätkub ka veel Sverdlovskisse. "Mul jäi sinna ema ja voodihaige vanaema. Ema on aheldatud vanaema külge ja ta ei või teda maha jätta ja ära sõita," rääkis Konoval.

Möödunud suvel õnnestus naisel korraks emale ka Sverdlovskisse külla sõita.

"Tekkis võimalus. Buss sõidab läbi Venemaa. Harkivist sõidab Venemaa territooriumile, sealt sõidab okupeeritud territooriumile. Ma saan aru, et see on ebaseaduslik, aga mul oli vaja sõita ema juurde ja teisi variante polnud. Läbi tulistamiste ja plokkpostide. See oli väga ohtlik. Ma sõitsin nii, nagu paljud reisivad," rääkis ta.

Kunagisest rõõmsast linnast oli saanud morn ja inimtühi paik.

"Kell 22 õhtul algab komandanditund. Tänavatele minna ei tohi. Kes tänavale läheb, see võidakse kinni võtta ja suunata tegema ühiskondlikku tööd LNR-ile," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics