Kabulis sai Talibani rünnakus surma vähemalt 28 ja viga 327 inimest ({{commentsTotal}})

{{1461057093000 | amCalendar}}

Teisipäevases Talibani enesetapurünnakus Kabulis luureteenistuse peakontori lähistel ja järgnenud mässuliste tulevahetuses Afganistani julgeolekujõududega on saanud surma vähemalt 28 ja viga 327 inimest, teatas tervishoiuministeerium.

"Plahvatuse tulemusena sai surma 28 inimest, enamik tsiviilisikud," ütles Kabuli politseiülem Abdul Rahman Ramini ajakirjanikele.

Tervishoiuministeerium teatas varem 327 vigastatust, kellest paljude seisund on tõsine.

"Mõistame karmilt hukka tänase terrorirünnaku Kabuli Puli Mahmood Khani linnaosas, mille tagajärjel paljud meie kaasmaalased on märtritena langenud või saanud haavata," ütles president Ashraf Ghani.

"Sellised argpükslikud terrorirünnakud ei nõrgesta Afganistani julgeolekujõudude tahet ja otsustavust võidelda terrorismiga," lausus riigipea.

Esimese plahvatuse korraldas veokis sõitnud enesetapupommar, üks või kaks enesetapupommarit osutavad endiselt vastupanu, ütles siseministeeriumi pressiesindaja Sediq Sediqqi AFP-le. Rünnakupaigas viibiv politseiametnik Mohammad Afzel sõnas, et julgeolekujõud võitlevad teadmata arvu mässulistega.

"Afganistani julgeolekujõud on rünnakupaiga täielikult isoleerinud," kinnitas Sediqqi.

Talibani pressiesindaja Zabihullah Mujahid väitis, et mässulistel õnnestus tungida riikliku julgeolekudirektoraadi (NDS) peakorterisse.

Afganistani ametnikud seda ei kinnitanud, ent NDS-i kompleksi lähistel oli kuulda ägedat tulistamist. Taliban reeglina liialdab sõjasaavutustega.

"Tänane terrorirünnak Kabuli Puli Mahmood Khani piirkonnas näitab selgelt vaenlase lüüasaamist otsevõitluses Afganistani julgeolekujõududega," teatas presidendipalee avalduses.

Taliban teatas läinud nädalal iga-aastase kevadpealetungi algusest. Taliban lubas korraldada suuremahulisi rünnakuid vaenlase positsioonidele kõikjal riigis.

Islamiliikumise võitlejad alustasid lahinghooaega rünnakuga Kunduzi linnale, mis õnnestus neilt septembris lühiajaliselt hõivata. Afganistani ametnike sõnul tõrjusid julgeolekujõud Talibani võitlejad uue rünnaku järel reedel linnast välja.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised