Kabulis sai Talibani rünnakus surma vähemalt 28 ja viga 327 inimest ({{commentsTotal}})

{{1461057093000 | amCalendar}}

Teisipäevases Talibani enesetapurünnakus Kabulis luureteenistuse peakontori lähistel ja järgnenud mässuliste tulevahetuses Afganistani julgeolekujõududega on saanud surma vähemalt 28 ja viga 327 inimest, teatas tervishoiuministeerium.

"Plahvatuse tulemusena sai surma 28 inimest, enamik tsiviilisikud," ütles Kabuli politseiülem Abdul Rahman Ramini ajakirjanikele.

Tervishoiuministeerium teatas varem 327 vigastatust, kellest paljude seisund on tõsine.

"Mõistame karmilt hukka tänase terrorirünnaku Kabuli Puli Mahmood Khani linnaosas, mille tagajärjel paljud meie kaasmaalased on märtritena langenud või saanud haavata," ütles president Ashraf Ghani.

"Sellised argpükslikud terrorirünnakud ei nõrgesta Afganistani julgeolekujõudude tahet ja otsustavust võidelda terrorismiga," lausus riigipea.

Esimese plahvatuse korraldas veokis sõitnud enesetapupommar, üks või kaks enesetapupommarit osutavad endiselt vastupanu, ütles siseministeeriumi pressiesindaja Sediq Sediqqi AFP-le. Rünnakupaigas viibiv politseiametnik Mohammad Afzel sõnas, et julgeolekujõud võitlevad teadmata arvu mässulistega.

"Afganistani julgeolekujõud on rünnakupaiga täielikult isoleerinud," kinnitas Sediqqi.

Talibani pressiesindaja Zabihullah Mujahid väitis, et mässulistel õnnestus tungida riikliku julgeolekudirektoraadi (NDS) peakorterisse.

Afganistani ametnikud seda ei kinnitanud, ent NDS-i kompleksi lähistel oli kuulda ägedat tulistamist. Taliban reeglina liialdab sõjasaavutustega.

"Tänane terrorirünnak Kabuli Puli Mahmood Khani piirkonnas näitab selgelt vaenlase lüüasaamist otsevõitluses Afganistani julgeolekujõududega," teatas presidendipalee avalduses.

Taliban teatas läinud nädalal iga-aastase kevadpealetungi algusest. Taliban lubas korraldada suuremahulisi rünnakuid vaenlase positsioonidele kõikjal riigis.

Islamiliikumise võitlejad alustasid lahinghooaega rünnakuga Kunduzi linnale, mis õnnestus neilt septembris lühiajaliselt hõivata. Afganistani ametnike sõnul tõrjusid julgeolekujõud Talibani võitlejad uue rünnaku järel reedel linnast välja.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: BNSPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics