Helipildid: taksojuhid pidasid Toompeal ametimatust ja rääkisid suud puhtaks ({{commentsTotal}})

{{1461068367000 | amCalendar}}

Taksojuhtide liidu juhtimisel kogunes täna Toompeal mitmesajapealine ja vähemalt tuhanderattaline meelavaldajate grupp. ERR.ee tegi inimeste mõtetest kokkuvõtva loo.

Mõnikümmend minutit enne keskpäeva saabus parlamendihoone ette auto järelkärul must, kiletatud kirst. Linnapildis oli taksode küljes näha leinalinte.

"Lembit, kes sul kirstus on?"

"Takso!"

"Ma arvan, et siin peaks mõni asjapulk olema."

Mis see siis veel on, kui mitte matus, selgitasid taksojuhid.

Kui seaduseelnõu, mis kokkuleppeveod taksondusega samaväärseks muudab, vastu võetakse, võivad klassikalised taksofirmad pillid kotti pakkida, on mehed kindlad. Ja lisavad: Uberi, Taxify ja muude sõidujagamise teenust pakkuvate ettevõtetega ei ole võimalik võistelda - neile esitab riik justkui vähem nõudmisi, mistõttu on ka kulud väiksemad.

"Lahendus? See on ju ammu olemas juba - taksod!" jäävad staažikad sõitjad endale kindlaks. Poolvormi ei saa olla: kui tahad sõiduteenust pakkuda, osta litsents.

Taksojuhid korraldasid valju meeleavalduse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eelkõige me oleme tulnud siia selle jaoks, et võidelda leviva piraattaksonduse vastu, kaitsmaks Eesti taksojuhtide huve. Nende huvide kaitsmine, mida me tahame selle miitingu kaudu teha, seisneb selles, et seaduseelnõu võetaks maha. Ma arvan, et see eelnõu on toores. Selle eelnõu juures pole ühte olulist dokumenti, see on majandusanalüüs taksonduse sektorile, millist kahju see tekitab. Sellist analüüsi meil ei ole," selgitas Eesti taksojuhtide liidu juhatuse liige Lembit Poolak.

"Suur osa nendest piraattaksodest... tegelikult on taustal varimajandus, mis rendib autosid selle jaoks, et nad saaksid n-ö sõitu jagada ehk piraattaksot sõita," märkis taksojuht Taavi Uuemäe.

Hoopis vastupidine meeleolu oli aga hommikusel Uberi ja Taxify toetusavaldusel riigikogu ees.

"Esiteks võiks öelda, et Taxify platvormil töötavad sõbralikult koos sõidujagajad ja taksofirmad, me oleme tegelikult täna ainus selline platvorm. Ehk tegelikult taksojuhtidel võib olla hirm teadmatuse ees tuleviku osas, et mis juhtub, kui tulevad sõidujagajad. Aga tegelikult me näeme seda, et väga midagi ei juhtu. Head juhid saavad endiselt palju tööd ja taksoturg üldiselt on väga suures kasvutrendis, eriti sellepärast, et hinnad on täna üsna taskukohased ja inimesed suudavad rohkem ja rohkem taksodega sõita. Meie ei näe, et sõidujagajad võtaks nende turgu ära, vaid kogu turg kasvaks," rääkis Taxify kaasasutaja Martin Villig.

"Kui inimestel on võimalus kasutada ressursse, mis neil olemas on - näiteks raha investeerimiseks või auto selleks, et seda teenima panna -, siis see on asjade loomulik käik ja kogu maailma regulatsioon ka liigub selles suunas, et oleks võimalik oma varasid teenimise või teiste inimeste teenimise huvides teenima panna," ütles Crowdestate OÜ esindaja Märt Meerits.

Vaata ka "Aktuaalse kaamera" reportaaži tänaselt meeleavalduselt!

 Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics