Nord Stream 2 esindajad: ilma uue gaasijuhtmeta ei saa EL-i energialiit oma eesmärke täita ({{commentsTotal}})

Nord Stream 2 projekti esindajad püüavad veenda Eesti avalikkust, et teine Läänemere põhja kavandatav gaasijuhe ei kujuta endast ohtu. Eesti aga koos üheksa teise idapoolse Euroopa Liidu liikmesriigiga leiab, et teise gaasitoru ehitus läheb vastuollu Euroopa energialiidu põhimõtetega

Nord Stream 2 ehitusega tahetakse pihta hakata 2018. aasta alul, et anda juhe kasutusse 2019. aasta lõpuks. Nord Stream 2 tegevuslubade taotlemise valdkonna juhi Simon Bonnelli sõnul peaks Nord Stream 2 põhiosas järgima praeguse Nord Streami torujuhtme marsruuti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me liigume Nord Streami trajektoorile nii lähedal kui võimalik. Trass läheb Soome vetes peaaegu paralleelselt, Rootsi vetes kaalume võimalusi Nord Stream 1, kas lääne- või idapoole jääva trassi kasuks. Sama lähenemine on Taani vetes. Venemaal jääb ühendus Soome lahe lõunaossa," selgitas Bonnell

Nord Streami promojad eitavad kindlalt nagu oleks tegu poliitilise projektiga. "On tõsi, et 50 protsenti projekti akstiatest kuulub Gazpromile, kuid ülejäänud 50 protsenti jagunevad Euroopa osanike vahel, kes pole huvitatud mingitest poliitilistest eesmärkidest. Veelgi enam, osanikelt tuleb 30 protsenti finantseeringust ja 70 protsenti rahaturgudelt," rääkis Nord Stream 2 piirkondlik nõunik Balti riikides Romans Baumanis.

Ta kinnitas, et Nord Stream 2 ei lähe vastuollu Euroopa kolmanda energiapaketiga, vaid vastupidi toetab seda. "Nord Stream 2 projekt toetab tegelikult energialiitu. Ilma täiendava gaasivaru jõudmiseta Euroopa turule on üldse raske ette kujutada, kuidas energialiidu eesmärke oleks võimalik täita," märkis Baumanis.

Risti vastupidi arvavad 10 Euroopa Liidu idapoolset liikmesriiki, seal hulgas Eesti, kes on allkirjastanud vastava ühispöördumise. Eesti leiab, et Nordstream 2 on vastuolus energialiidu kokkuleppega, mis näeb ette nii energiaallikate kui tarnijate mitmekesistamist.

"Kui nüüd võtta seesama Nordstream 2 projekt, siis me liiguksime täpselt risti vastupidi sellele kokkuleppele, mis möödunud sügisel on tehtud," märkis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Ando Leppiman.

Asekantsler märkis, et kui praegu on Venemaa osakaal EL-i gaasiimpordis 40 protsenti, siis Nord Stream 2 realiseerudes tõuseks see osakaal 60 protsendini. "Kindlasti ei ole tegemist mitmekesistamisega vaid ühe tarneahela külge jäämisega," toonitas Leppiman.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema