Taksofirma: tahame võrdset kohtlemist ({{commentsTotal}})

Q Takso juhatuse liikme Hando Laansoone sõnul on sõidujagamise teenus tegelikult taksoteenus ja taksofirmad soovivad, et kõiki koheldakse võrdselt.

"Põhiprobleem on selles, et me soovime võrdset kohtlemist. Tegelikult teenus, mida seal osutatakse, on taksoteenus. Aga miks me peame seda teise sõnaga kutsuma, sellest me ei saa aru, ja siis looma täiesti uue reglementatsiooni, täiesti uue seaduse sama teenuse kohta, mis praegu on, mis täiesti toimib jne," rääkis Laansoon ETV saates "Ringvaade".

"Nagu ma aru saan, siis on kogu retoorika pööratud äppide ümber. Aga taksoteenus kolis äppi isegi enne kui Uber tuli Eestisse või Taxify üldse loodi. Juba siis oli olemas selline äpp nagu TaxiPal, isegi enne kui enamikul inimestel olid üldse nutitelefonid. Selle kasv jäigi sinna taha, et nutitelefone lihtsalt ei olnud klientidel," lisas ta.

Laansoon tõdes, et taksofirmad soovivadki, et inimesed telliksid nutitelefonidega, kuid et nad telliksid taksot. "Juhul kui tahetakse, et iga mees oleks taksojuht, siis öelaksegi see välja, et võtame taksodelt kõik nõuded maha," märkis ta.

Laansoon kinnitas, et Q Takso tellimuste arvu on suudetud sõidujagamise teenuse tulekuga hoida, kuid tellimuste kasvu ei ole.

"Meie soovime, et nimetatakse asju õigete nimedega, et tunnistatakse, et tegemist on taksoteenusega. Ppalun väga, reguleerige siis taksosid ja kõiki ühtlaselt," sõnas ta.

Revali taksojuht Taavi Uuemäe rääkis saates, et praegu on sõidujagamine ebaseaduslik. "Ühistranspordiseadusega on tasuline sõitjatevedu keelatud, kui sul pole vastavaid lubasid. Valdavalt neil neid ei ole. Samuti on selline tegevus firma poolt keelatud, isegi karistusseaduslikult," kommenteeris ta.

Täna avaldati Toompeal meelt nii sõidujagamise teenuse vastu kui ka poolt.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.