Taksofirma: tahame võrdset kohtlemist ({{commentsTotal}})

Q Takso juhatuse liikme Hando Laansoone sõnul on sõidujagamise teenus tegelikult taksoteenus ja taksofirmad soovivad, et kõiki koheldakse võrdselt.

"Põhiprobleem on selles, et me soovime võrdset kohtlemist. Tegelikult teenus, mida seal osutatakse, on taksoteenus. Aga miks me peame seda teise sõnaga kutsuma, sellest me ei saa aru, ja siis looma täiesti uue reglementatsiooni, täiesti uue seaduse sama teenuse kohta, mis praegu on, mis täiesti toimib jne," rääkis Laansoon ETV saates "Ringvaade".

"Nagu ma aru saan, siis on kogu retoorika pööratud äppide ümber. Aga taksoteenus kolis äppi isegi enne kui Uber tuli Eestisse või Taxify üldse loodi. Juba siis oli olemas selline äpp nagu TaxiPal, isegi enne kui enamikul inimestel olid üldse nutitelefonid. Selle kasv jäigi sinna taha, et nutitelefone lihtsalt ei olnud klientidel," lisas ta.

Laansoon tõdes, et taksofirmad soovivadki, et inimesed telliksid nutitelefonidega, kuid et nad telliksid taksot. "Juhul kui tahetakse, et iga mees oleks taksojuht, siis öelaksegi see välja, et võtame taksodelt kõik nõuded maha," märkis ta.

Laansoon kinnitas, et Q Takso tellimuste arvu on suudetud sõidujagamise teenuse tulekuga hoida, kuid tellimuste kasvu ei ole.

"Meie soovime, et nimetatakse asju õigete nimedega, et tunnistatakse, et tegemist on taksoteenusega. Ppalun väga, reguleerige siis taksosid ja kõiki ühtlaselt," sõnas ta.

Revali taksojuht Taavi Uuemäe rääkis saates, et praegu on sõidujagamine ebaseaduslik. "Ühistranspordiseadusega on tasuline sõitjatevedu keelatud, kui sul pole vastavaid lubasid. Valdavalt neil neid ei ole. Samuti on selline tegevus firma poolt keelatud, isegi karistusseaduslikult," kommenteeris ta.

Täna avaldati Toompeal meelt nii sõidujagamise teenuse vastu kui ka poolt.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema