Riigikogu saadikud: kokkuleppevedude eelnõu toob taksonduse ja jagamismajandusel põhineva teenuse üksteisele lähemale ({{commentsTotal}})

Taksofirmad kardavad, et kokkuleppevedude eelnõu paneb taksod Uberi ja Taxifyga võrreldes ebavõrdsesse olukorda, kuigi teenus on sarnane. Parlamendisaadikud lubavad, et on valmis eelnõu muutma või täiendama.

Taksosõit ja sõidujagamine on reisija seisukohast kaks väga sarnast teenust, mistõttu võib jääda segaseks, miks neid kaht teenust on üldse vaja eristada. Kehtigu siis kõigile sohvritele samad nõuded ja olgu neil samad võimalused. Kuid koalitsiooni sõnul on vaja mõlemad reguleerida iseseisvana, sest tegemist on kahe erineva teenusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sõidujagajad ei saa eritunnustega sõidukeid kasutada nagu taksod ning ei saa käeviibutusega võtta inimesi teepervelt peale nii nagu taksod seda saavad," selgitas IRL saadik ja majanduskomisjoni liige Ken-Marti Vaher.

Tema sõnul on tegemist eelkõige elektroonilise platvormil sõlmitud kokkuleppega sõitja ja vedaja vahel, kus hind on teada juba enne sõidu alustamist.

Taksojuhid peavad masina oma rahast varustama plafooni, logo ja taksomeetriga ning ostma kallima liikluskindlustuse, samas kui keegi teine tegema ei pea. Seadusemuudatusega tahetakse kaht teenust ühtlustada ehk neile kehtivaid nõudmisi teineteisele lähemale tuua.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna saadiku Jaanus Marrandi sõnul tuleks taksoteenustele kehtivaid nõudeid natuke muuta ja kaasajastada. "Teisalt tuleks kirjutada ka täiendavaid nõudeid praegusele eelnõutoorikule, mis seaksid kindlald kvaliteedinõuded lisaks sellele enesekontrollile, mis Taxify ja Uberi juhtidel niikuinii on," selgitas Marrandi.

Opositsioonis istuv Keskerakond aga ei mõista, miks peab jagamismajanduse reguleerimist alustama taksondusest. Keskerakonna saadiku ja majanduskomisjoni aseesimehe hinnangul on tegemist väga õrna valdkonnaga. "Miks me ei ole alustanud sellest, et hakata reguleerima korterite üürimist. See on ka suur valdkond, kus meil ei maksta maksusid," märkis Korb.

Lahtisi küsimusi on veelgi. Peaks juhtuma liiklusõnnetus, siis kes vastutab reisija tervise eest. Eelnõu eestvedaja Kalle Palling sõnas, et selle lahendamiseks kutsutakse laua taha ka kindlustusseltsid.

"Kui nad näevad siin mingisugust lahendust, et tuleb seaduse tasandil see ära reguleerida, milline peab olema sõidujagaja kindlustus, siis arutame selle läbi. Minul ei ole täna konkreetset vastust, kas see on täitsa tavaline kindlustus, nagu on igal autojuhil või on see selline kindlustus, mis taksojuhil," selgitas Palling.

Lõpetuseks tänas Kalle Palling taksojuhte, et nad kasutavad oma demokraatiast tulenevat õigust meelt avaldada, ning palus leppida parlamendi demokraatliku õigusega esimese ja teise lugemise vahel eelnõu puudujäägid kõrvaldada.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema