Euroopa Liit kaalub Liibüa aitamist ({{commentsTotal}})

Euroopa Liit kaalub põhjalikult Liibüa aitamist. Pärast Muammar Gaddafi kukutamist viis aastat tagasi on Liibüa olnud sisetülide ja vastasseisude keerises, kuid nüüd annab lootust heaks koostööks ÜRO kaasabil loodud rahvusliku ühtsuse valitsus.

2014. aastast kahe valitsusega Liibüas on nüüd nädala jagu üks, rahvusliku ühtsuse valitsus. ÜRO vahendusel kokkuleppele jõudmine hõlbustab ilmselt ka rahvusvahelist koostööd, millest on eriti huvitatud Euroopa Liit, eeskätt aga Itaalia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suve lähenedes kardetakse Roomas eelkõige põgenikke, kes sõjast ja vastasseisust räsitud riigist Itaaliasse võiksid suunduda. Põgenikevoo takistamiseks, aga ka riigi ülesehitust arutasid eile ühenduse välisministrid, täna aga kaitseministrid.

"On eluliselt tähtis tagada stabiilsus Liibüas, liibüalaste julgeolek ja piiride pidamine. Me ju räägime migratsioonist, see on osa sellest tähtsast teemast, kuid samuti ka võitlusest ISIS-e vastu," ütles Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault.

Esmaspäevase seisuga on Itaaliasse sealse siseministeeriumi andmeil saabunud 25 000 paadipõgenikku. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ei ole tõus eriti suur, kuigi märtsikuine võrdluse näitab neljakordset vahet. Seepärast tahab Euroopa Liit Tripoli palve korral aidata välja õpetada Liibüa politseid ja piirivalvet.

"Meil on pakett, mis on väga tähtis majanduslikus mõttes. Me peame saatma tööle oma meeskonnad, et leida konkreetsed projektid eri aladelt, mis on liibüalaste ja Liibüa valitsuse prioriteetideks nii majanduslikus, poliitilises kui julgeolekulises mõttes," rääkis Euroopa Liidu välispoliitika juht Federica Mogherini.

Euroopa Liit on kohe valmis andma 100 miljonit eurot finantsabi. Lisaks kaalutakse praeguse meremissiooni laiendamist ja koostööd NATO-ga, et peatada inim- ja relvakaubandus.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics