Euroopa Liit kaalub Liibüa aitamist ({{commentsTotal}})

Euroopa Liit kaalub põhjalikult Liibüa aitamist. Pärast Muammar Gaddafi kukutamist viis aastat tagasi on Liibüa olnud sisetülide ja vastasseisude keerises, kuid nüüd annab lootust heaks koostööks ÜRO kaasabil loodud rahvusliku ühtsuse valitsus.

2014. aastast kahe valitsusega Liibüas on nüüd nädala jagu üks, rahvusliku ühtsuse valitsus. ÜRO vahendusel kokkuleppele jõudmine hõlbustab ilmselt ka rahvusvahelist koostööd, millest on eriti huvitatud Euroopa Liit, eeskätt aga Itaalia, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suve lähenedes kardetakse Roomas eelkõige põgenikke, kes sõjast ja vastasseisust räsitud riigist Itaaliasse võiksid suunduda. Põgenikevoo takistamiseks, aga ka riigi ülesehitust arutasid eile ühenduse välisministrid, täna aga kaitseministrid.

"On eluliselt tähtis tagada stabiilsus Liibüas, liibüalaste julgeolek ja piiride pidamine. Me ju räägime migratsioonist, see on osa sellest tähtsast teemast, kuid samuti ka võitlusest ISIS-e vastu," ütles Prantsusmaa välisminister Jean-Marc Ayrault.

Esmaspäevase seisuga on Itaaliasse sealse siseministeeriumi andmeil saabunud 25 000 paadipõgenikku. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ei ole tõus eriti suur, kuigi märtsikuine võrdluse näitab neljakordset vahet. Seepärast tahab Euroopa Liit Tripoli palve korral aidata välja õpetada Liibüa politseid ja piirivalvet.

"Meil on pakett, mis on väga tähtis majanduslikus mõttes. Me peame saatma tööle oma meeskonnad, et leida konkreetsed projektid eri aladelt, mis on liibüalaste ja Liibüa valitsuse prioriteetideks nii majanduslikus, poliitilises kui julgeolekulises mõttes," rääkis Euroopa Liidu välispoliitika juht Federica Mogherini.

Euroopa Liit on kohe valmis andma 100 miljonit eurot finantsabi. Lisaks kaalutakse praeguse meremissiooni laiendamist ja koostööd NATO-ga, et peatada inim- ja relvakaubandus.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.