Ekspert: Eesti on rände transiitriik ja tõenäoliselt ka jääb selleks ({{commentsTotal}})

Sisekaitseakadeemia rändeeksperdi Kert Valdaru sõnul võib Eesti saada rände sihtriigiks, kuid alles siis, kui me oleme Euroopa kümne rikkama riigi hulgas.

Politsei on tabanud viimasel ajal kaks eraldiseisvat grupeeringut, keda kahtlustatakse vietnamlaste Eestisse smugeldamises.

Kert Valdaru rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et neil juhtudel ei ole mingit seost Vehemere rändekriisiga.

"Tegemist on politsei igapäevase rutiinse tööga, kus käib kassi-hiire mäng inimkaubitsejate ja politseinike vahel. Tuleb tunnustada politseinike väga head tööd, kes on pidanud kinni kaks eraldi grupeeringut," selgitas ta.

Kas neid grupeeringuid võib rohkem olla ja vietnamlasi Venemaalt rohkem tulla, on tema sõnul raske öelda. "Kuid kindlasti Venemaa majanduslik ja sotsiaalne olukord tekitab selle, kus organiseeritud kuritegevusel on vaja lisaallikaid ja kindlasti ühe võimalusena otsitakse seda teha just läbi inimkaubanduse," rääkis Valdaru.

Seda, kas Venemaa võiks sihilikult korraldada meie piiril midagi sarnast Soomega, kuhu suunati kõik nn jalgratta-pagulased, on Valdaru sõnul samuti raske öelda. Kuid tema hinnangul peaks olema valmis selleks, et Venemaa võib katsetada ka Eesti piiri ja valmisolekut selliseks rändesurveks.

"Aga kindlasti see sõltub ka meist endast. Selle eesmärk võib olla lihtsalt ka meil hirmu õhutamine, et nüüd hakkavad massid ka meile tulema," märkis ekspert.

Peaminister Taavi Rõivas kinnitas, et Eesti muutumine rände sihtriigiks pole tõenäoline. Ka Valdaru sõnul on Eesti siiski pigem transiitriik ja ilmselt selleks ka jääb.

"Arvan, et Eestist võib saada sihtriik, see võib olla tõenäoline, aga enne peame jõudma kümne rikkama riigi sekka Euroopas. Põgenikud armastavad üldjuhul neid riike, kes on rikkad. Aga tänasel päeval me oleme transiitriik, ka need juhtumid näitavad seda, et isikud soovisid edasi minna Poola või Saksamaale. Nii et täna me oleme transiitriigi staatuses ja suure tõenäosusega jääme ka tulevikus," selgitas ta.

Toimetaja: Merili NaelEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.