NATO brigaadikindral: jõudemonstratsioon relvastamata Vene lennukite poolt on diplomaatide, mitte rakettide lahendada ({{commentsTotal}})

Algas NATO õhuväe koostööharjutus Ramstein Alloy 1, milles osaleb kaheksa riiki, nende seas Soome ja Rootsi. Ämari lennubaasis näidati esmakordselt, kuidas näeb seestpoolt välja luurelennuk AWACS.

Belgia piloodid on Eestis NATO õhuturbemissiooni raames aasta algusest. Nemad tõusevad õhku, kui meie õhuruumi on sisenenud piloot, kes ei pea kinni reeglitest. Nad tuvastavad, kellega tegu, ning annavad juhiseid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õhuturbelennukid on alati relvastatud, erinevalt õppustel osalejatest. Šiauliais teevad praegu sama tööd hispaanlased. Rahuajal esimesena relvi ei kasutata.

"See on rahuaja missioon - ainult kaitse iseloomuga. Me ei kavatse ühtegi raketti välja tulistada. Me selgitame, kas kõik on korras, kas lennuk vajab abi. Me võime ehk aidata. Kui ei, kanname juhtkonnale ette. Meie järgime juhiseid," kinnitas Balti õhuturbe missiooni piloot, major Abel Gomez Martos.

NATO õhuvägede ülema esindaja praegustel õppustel selgitas, et jõudemonstratsioon relvastamata Vene lennukite poolt on diplomaatide, mitte rakettide lahendada.

"Praegu on rahuaeg. Meie rahuaja reeglid ütlevad, et sellistele provokatsioonidele ei reageerita. See vahejuhtum oli distantsi küsimus laeva suhtes. See oli möödalend - ebaviisakas käitumine, kuid ei nõua mingit vastureaktsiooni NATO poolt," ütles NATO õhujuhtimiskeskuse ülema asetäitja, brigaadikindral Roberto di Marco.

Siiski oli reaktsioon täna Ämaris näha. Hispaania õhuturbepiloodid tegid ajakirjanikele näidislennu. Ajakirjanikele demonstreeriti ka Ssaksamaal baseeruvat NATO luurelennukit AWACS. Rohelises kombinesoonis mees selgitas, kuidas näitavad nemad oma kohalolekut - ei lenda kellestki kümne meetri kauguselt üle, kuid näevad kõike, mis toimub õhus ja merel 400 km raadiuses.

Toimetaja: Merili NaelMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.