NATO brigaadikindral: jõudemonstratsioon relvastamata Vene lennukite poolt on diplomaatide, mitte rakettide lahendada ({{commentsTotal}})

Algas NATO õhuväe koostööharjutus Ramstein Alloy 1, milles osaleb kaheksa riiki, nende seas Soome ja Rootsi. Ämari lennubaasis näidati esmakordselt, kuidas näeb seestpoolt välja luurelennuk AWACS.

Belgia piloodid on Eestis NATO õhuturbemissiooni raames aasta algusest. Nemad tõusevad õhku, kui meie õhuruumi on sisenenud piloot, kes ei pea kinni reeglitest. Nad tuvastavad, kellega tegu, ning annavad juhiseid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õhuturbelennukid on alati relvastatud, erinevalt õppustel osalejatest. Šiauliais teevad praegu sama tööd hispaanlased. Rahuajal esimesena relvi ei kasutata.

"See on rahuaja missioon - ainult kaitse iseloomuga. Me ei kavatse ühtegi raketti välja tulistada. Me selgitame, kas kõik on korras, kas lennuk vajab abi. Me võime ehk aidata. Kui ei, kanname juhtkonnale ette. Meie järgime juhiseid," kinnitas Balti õhuturbe missiooni piloot, major Abel Gomez Martos.

NATO õhuvägede ülema esindaja praegustel õppustel selgitas, et jõudemonstratsioon relvastamata Vene lennukite poolt on diplomaatide, mitte rakettide lahendada.

"Praegu on rahuaeg. Meie rahuaja reeglid ütlevad, et sellistele provokatsioonidele ei reageerita. See vahejuhtum oli distantsi küsimus laeva suhtes. See oli möödalend - ebaviisakas käitumine, kuid ei nõua mingit vastureaktsiooni NATO poolt," ütles NATO õhujuhtimiskeskuse ülema asetäitja, brigaadikindral Roberto di Marco.

Siiski oli reaktsioon täna Ämaris näha. Hispaania õhuturbepiloodid tegid ajakirjanikele näidislennu. Ajakirjanikele demonstreeriti ka Ssaksamaal baseeruvat NATO luurelennukit AWACS. Rohelises kombinesoonis mees selgitas, kuidas näitavad nemad oma kohalolekut - ei lenda kellestki kümne meetri kauguselt üle, kuid näevad kõike, mis toimub õhus ja merel 400 km raadiuses.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema