Ettevõtja: firmaautode kasutamise kord peaks jääma tööandjate otsustada ({{commentsTotal}})

Aktsiaseltsi Telegrupp juhatuse esimees Ivo Remmelga hinnangul peaks riik usaldama ettevõtjaid rohkem ning andma neile vabaduse reguleerida ise tööautode kasutamise korda, kuna pidev maksureeglite muutmine kahjustab nii ettevõtjate kui ka töötajate huve.

Ivo Remmelg tõdes saates "Terevisioon", et täna on väga raske eristada ettevõttele kuuluvate sõiduvahendite puhul, mis maalt on auto töövahend ja kuna erasõiduk. Seetõttu leidis ettevõtja, et õige lahendus oleks sisse seada sõiduvahendite ristkasutust käsitlevad normid.

"Ühe sõiduvahendi ristkasutamine oleks eelkõige loodus säästlik ja teisalt on parkimiskohad probleemiks, sest kui inimestel oleks kaks autot - töö- ja eraauto, siis oleks meie tänavatel kaks korda rohkem sõidukeid," nentis Remmelg.

Tema sõnul polegi seadusandjal võimalik lõpuni ära reguleerida tööauto kasutamise korda. "Riik suhtub eelduslikult ettevõtjasse, kui ebaausasse tegijasse, kes proovib riiki petta. Seetõttu tehakse väga täpsed reeglid, mis aga piiravad ja on mõnede suhtes ebaausad," leidis Remmelg.

"Igal juhul saab keegi haiget. Selleks võib olla näiteks töövõtja, kelle sõidud jäävad kompenseerimata, sest maksuseadus ei soodusta seda," tõi ettevõtja näite. Remmelga arvates tuleks anda ettevõtjale vabadus otsustada sõiduvahendite kasutamise kord.

"Tööandja lepiks ise töötajaga kokku selle piiri, kust maalt töövõtja peab ise ettevõttele maksma oma erasõidud kinni ja teisalt peab ka ettevõtja saama kompenseerida tulumaksuvaba ettevõtluskuluna tööajal tehtud sõidud, mille töövõtja on oma erasõidukiga teinud," rääkis aktsiaseltsi Telegrupp juht.

Ühtlasi märkis Remmelg, et majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumi poolt esitatud muudatused võivad ajada asja hoopis segasemaks. "Tulla igal aastal välja uute muudatustega, mille tegelik eesmärk võib olla hoopis maksutulu suurendamine, ei ole minu arvates õige. Makse ei tohi tegelikult puudutada, sest maksukeskkond peab olema stabiilne," rääkis Remmelg.

"Teeme põhimõtted, kuidas ettevõtja peab käituma, mitte ärme määra ära reeglid, mis piirist algab üks maks ja algab teine maks - see teeb asja liiga keeruliseks," sõnas ettevõtja.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics