Ettevõtja: firmaautode kasutamise kord peaks jääma tööandjate otsustada ({{commentsTotal}})

Aktsiaseltsi Telegrupp juhatuse esimees Ivo Remmelga hinnangul peaks riik usaldama ettevõtjaid rohkem ning andma neile vabaduse reguleerida ise tööautode kasutamise korda, kuna pidev maksureeglite muutmine kahjustab nii ettevõtjate kui ka töötajate huve.

Ivo Remmelg tõdes saates "Terevisioon", et täna on väga raske eristada ettevõttele kuuluvate sõiduvahendite puhul, mis maalt on auto töövahend ja kuna erasõiduk. Seetõttu leidis ettevõtja, et õige lahendus oleks sisse seada sõiduvahendite ristkasutust käsitlevad normid.

"Ühe sõiduvahendi ristkasutamine oleks eelkõige loodus säästlik ja teisalt on parkimiskohad probleemiks, sest kui inimestel oleks kaks autot - töö- ja eraauto, siis oleks meie tänavatel kaks korda rohkem sõidukeid," nentis Remmelg.

Tema sõnul polegi seadusandjal võimalik lõpuni ära reguleerida tööauto kasutamise korda. "Riik suhtub eelduslikult ettevõtjasse, kui ebaausasse tegijasse, kes proovib riiki petta. Seetõttu tehakse väga täpsed reeglid, mis aga piiravad ja on mõnede suhtes ebaausad," leidis Remmelg.

"Igal juhul saab keegi haiget. Selleks võib olla näiteks töövõtja, kelle sõidud jäävad kompenseerimata, sest maksuseadus ei soodusta seda," tõi ettevõtja näite. Remmelga arvates tuleks anda ettevõtjale vabadus otsustada sõiduvahendite kasutamise kord.

"Tööandja lepiks ise töötajaga kokku selle piiri, kust maalt töövõtja peab ise ettevõttele maksma oma erasõidud kinni ja teisalt peab ka ettevõtja saama kompenseerida tulumaksuvaba ettevõtluskuluna tööajal tehtud sõidud, mille töövõtja on oma erasõidukiga teinud," rääkis aktsiaseltsi Telegrupp juht.

Ühtlasi märkis Remmelg, et majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumi poolt esitatud muudatused võivad ajada asja hoopis segasemaks. "Tulla igal aastal välja uute muudatustega, mille tegelik eesmärk võib olla hoopis maksutulu suurendamine, ei ole minu arvates õige. Makse ei tohi tegelikult puudutada, sest maksukeskkond peab olema stabiilne," rääkis Remmelg.

"Teeme põhimõtted, kuidas ettevõtja peab käituma, mitte ärme määra ära reeglid, mis piirist algab üks maks ja algab teine maks - see teeb asja liiga keeruliseks," sõnas ettevõtja.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.