Fotod ja video: Eesti maasikad juba aprillikuus ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
Foto: Tänu vahepealsetele eriti ilusatele ilmadele on Võrumaal valmis saanud selle aasta päris esimesed eestimaised maasikad. Autor: Mirjam Nutov/ERR

Tänu vahepealsetele eriti ilusatele ilmadele on Võrumaal valmis saanud selle aasta päris esimesed eestimaised maasikad. Tõsi, seda küll kasvuhoones.

Maasikad aprillikuus - see pole midagi iseenesest mõistetavat, vaid pikkade aastate töö tulemus, mis eeldab iga aasta uute taimede ja turbakottide muretsemist, rääkimata peremehe enda ehitatud kasvuhoonest, automaatikast ning niisutussüsteemist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mustangi talu peremees Aare Musting selgitas, et selles töös peab olema väga mitmekülgne. "Nii mehhaanik, lukssep, keevitaja, agronoom, insenär, turustaja, katlakütja ja nii edasi."

Lisaks sellele veel ka järjekindel ja tahtejõuline, sest need 5300 Darselecti taime, mis siin 500 ruutmeetrises kasvuhoones kasvamas on, pole juhuslik valik.

Musting ütles, et aja jooksul on ta katsetanud kümneid sorte, "Et mis läheb magusaks ja mis annab vähem saaki ja mis annab rohkem saaki. Aga ka sellega tuleb arvestada, mida inimene tahab."

Marjade korjamine käib küpsus astme järgi või nagu perenaine ütleb, tunde järgi. Nii korjavadki maasikaid üksnes perenaine ise või hädakorras ka pere vanim tütar.

23 aasta maasikakasvatusega tegelenud Musting nimetab kogu ettevõtmist käsitööks, mis tingib ühelt marjade hea kvaliteedi ja maitse, teiselt aga ka marjakilo 16 eurose hinna.

"See on käsitöö ja käsitöö alati maksab raha. Nii lihtne see asi ongi," rõhutas Aare Musting.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.