Mitsubishi Motors tunnistas kütusekulu andmete võltsimist ({{commentsTotal}})

Autotootja Mitsubishi Motors tunnistas, et on enam kui 600 000 Jaapanis müüdava uue auto kütusekulu näitajaid võltsinud, et autod paistaksid kütusesäästlikumad.

Ettevõtte teatel muutsid töötajad näitajate võltsimiseks tõsteti rehvides rõhku, et labori testide tulemus näitaks autode võimet sõita väiksema kütusekuluga läbi pikemaid vahemaid, vahendas BBC.

Jaapanlaste pettus tuli välja pärast seda, kui Nissan testis Mitsubishilt ostetud ligi 470 000-st masinast koosnevat partiid ja leidis samade autode testtulemustes ebakõlasid.

Autofirma juhid, kaasa arvatud Mitsubishi Motorsi president Tetsuro Aikawa tunnistas, et testide valede tulemuste esitamine oli tahtlik.

"On ilmselge, et andmeid moonutati selleks, et kilometraaži näitu parandada. Miks aga pettuse teel näidikuid parandada otsustati, on seni arusaamatu," sõnas Aikawa.

Firmajuht ei olnud juhtumiga otse seotud, kuid tunnistas, et tunneb endal vastutust.

Nissani testidest selgus, et 468 000-st autost 157 000 olid väärade näitajatega. Juhtum puudutab Mitsubishi mudeleid ek Wagon, eK Space ning Nissani mudeleid Dayz ja Dayz Roox.

Misubishi Suurbritannia esindaja sõnul ei ole teada, et pettus Euroopasse toodud autosid mõjutaks. BBC andmeil ei ole jaapanlaste pettus võrreldav Volkswageni omaga, sest viimasel kasutati palju peenemat meetodit. Niisamuti ei ole pettuse ulatus saksa autotootjaga samavõrdne.

Firmajuhtide avalik ülestunnistus viis Mitsubishi aktsiad 15-protsendilisse langusesse.

Mitsubishi on Jaapani kuues suurim autotootja, mis müüs möödunud aastal enam kui miljon autot.

Toimetaja: Greete PalmisteMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.