Veebel missioonidel käimisest: see on meie elukutse ({{commentsTotal}})

Sel laupäeval tähistatakse neljandat korda veteranipäeva. Viimase 20 aasta jooksul on rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel käinud Eestist ligi 3000 meest ja naist.

Veebel Alari Trumm, vanemseersant Hardi Heinsar ja seersant Ingvar Lagerest teenisid eelmisel aastal Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil Iisraeliga piirnevatel aladel. Ka 20 aastat tagasi (1996-1997) teenisid nad seal koos missioonil, aga siis Iisraeli ja Süüriaga piirnevatel aladel, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Kokku on mehed käinud rahvusvahelistel missioonidel 8-10 korda. Seda, miks nad on ikka ja jälle soovinud missioonidele tagasi minna, põhjendas veebel Trumm patriotismiga. Samuti on tema sõnul kõik missioonid olnud erinevad ja alati oodatakse midagi uut.

"See on meie elukutse, peab meeldima," lisas ta.

Vanemseersant Heinsar märkis samuti, et missioonidel käiakse, kuna tegemist on nende tööga ja siiani ei ole see talumatuks muutunud.

Vastates küsimusele, kuidas mehed oma vaimu missioonidel erksana hoiavad, ütles Trumm, et kogemused aitavad hoida end fookuses ja ei luba lõdvaks lasta. "Võib-olla esimestel missioonidel oli mõte selline, et mis minuga ikka juhtuda saab, aga nüüd hoiad pinget iseendal kogu aeg üleval, et ei juhtuks midagi," rääkis ta.

Oma raskeimaks missiooniks peavad kõik kolm meest esimest Afganistanis käiku. "Afganistan on teistest erinev olnud, samuti Iraak. Liibanon, Bosnia, Kosovo on lihtsamad missioonid. Liibanon on rahuvalvemissioon, me olime kahe poole vahel, aga Afganistanis oli üks pool meie vastu," selgitas Heinsar.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.