Veebel missioonidel käimisest: see on meie elukutse ({{commentsTotal}})

Sel laupäeval tähistatakse neljandat korda veteranipäeva. Viimase 20 aasta jooksul on rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel käinud Eestist ligi 3000 meest ja naist.

Veebel Alari Trumm, vanemseersant Hardi Heinsar ja seersant Ingvar Lagerest teenisid eelmisel aastal Liibanonis ÜRO rahuvalvemissioonil Iisraeliga piirnevatel aladel. Ka 20 aastat tagasi (1996-1997) teenisid nad seal koos missioonil, aga siis Iisraeli ja Süüriaga piirnevatel aladel, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Kokku on mehed käinud rahvusvahelistel missioonidel 8-10 korda. Seda, miks nad on ikka ja jälle soovinud missioonidele tagasi minna, põhjendas veebel Trumm patriotismiga. Samuti on tema sõnul kõik missioonid olnud erinevad ja alati oodatakse midagi uut.

"See on meie elukutse, peab meeldima," lisas ta.

Vanemseersant Heinsar märkis samuti, et missioonidel käiakse, kuna tegemist on nende tööga ja siiani ei ole see talumatuks muutunud.

Vastates küsimusele, kuidas mehed oma vaimu missioonidel erksana hoiavad, ütles Trumm, et kogemused aitavad hoida end fookuses ja ei luba lõdvaks lasta. "Võib-olla esimestel missioonidel oli mõte selline, et mis minuga ikka juhtuda saab, aga nüüd hoiad pinget iseendal kogu aeg üleval, et ei juhtuks midagi," rääkis ta.

Oma raskeimaks missiooniks peavad kõik kolm meest esimest Afganistanis käiku. "Afganistan on teistest erinev olnud, samuti Iraak. Liibanon, Bosnia, Kosovo on lihtsamad missioonid. Liibanon on rahuvalvemissioon, me olime kahe poole vahel, aga Afganistanis oli üks pool meie vastu," selgitas Heinsar.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema