Michali sõnul pole kaubavoogude vähenemise põhjused poliitilised, vaid majanduslikud ({{commentsTotal}})

Majandusministeerium on välja töötanud uue raudteevõrgu kasutustasu arvestamise metoodika, mis muu hulgas suurendab reisijateveolt laekuvaid makseid. Kaubavoogude vähenemise põhjused on tema sõnul aga majanduslikud, mitte poliitikaga seotud.

Järgmisest aastast kehtima hakkav raudtee kasutustasude arvestamise metoodika asetab senisest suurema koorma reisijateveole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Täna on reisijateveo maht raudteel väga suur, aga vastavalt sellele seda ei tasustata. Reisijateveo panus suureneb, mis tähendab, et riik peab siis ka reisijatevedu, dotatsioone ja kõike, mida me rahastame, ka üle vaatama," rääkis majandus- ja taristusminister Kristen Michal.

Teine eesmärk on kogu kaubaveokoridori koondamine ühte tervikusse.

"Tuleb uus metoodika ja seejärel on meil soov kõik raudtee-ettevõtted, sadam, kogu transiidi pool liita ühte väärtusahelasse, et tekiks konkurentsivõimelisem väärtusahel, et ühel sektoril oleks tervikvaade ja nende võime kaupa tuua ja võib-olla ka läbirääkida oleks parem," selgitas Michal.

Transiidisektori hinnangul on ministeeriumi pakutud meetmed samm õiges suunas.

"Eestit läbiv logistikaahel on kvaliteetne ja tegelikult me suudame teenust pakkuda kiirelt, aga meie hind ei ole konkurentsivõimeline. Me peame hinnapoliitika paindlikumaks muutma, meie hind ei tohiks olla kõrgem kui meie lähematel konkurentidel, lätlastel," kommenteeris Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimees Andres Valgerist.

Samas on transiidiettevõtjad öelnud välja soovi, et tihendataks suhteid Venemaa raudteega just ametnike tasemel nagu teevad näiteks lätlased.

"Seal tuleks suhelda ka ministeeriumite tasemel ehk riiklikul tasemel. Kuna Vene pool vaatab sellele ettevõtlusele kui riiklikult seotud ettevõtlusele, siis oleks vaja suhelda seal ka ministeeriumite tasemel," märkis Valgerist.

Michal kinnitas, et ministeeriumite tööalased kontaktid on pidevad, kuid tema sõnul ei ole kaubavoogude poliitiliseks muutmine ei kaubavoogude ega kaubavedajate huvides.

Michali sõnul ei ole praeguse kaubavoogude vähenemise põhjused poliitilised, vaid majanduslikud.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema