Michali sõnul pole kaubavoogude vähenemise põhjused poliitilised, vaid majanduslikud ({{commentsTotal}})

Majandusministeerium on välja töötanud uue raudteevõrgu kasutustasu arvestamise metoodika, mis muu hulgas suurendab reisijateveolt laekuvaid makseid. Kaubavoogude vähenemise põhjused on tema sõnul aga majanduslikud, mitte poliitikaga seotud.

Järgmisest aastast kehtima hakkav raudtee kasutustasude arvestamise metoodika asetab senisest suurema koorma reisijateveole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Täna on reisijateveo maht raudteel väga suur, aga vastavalt sellele seda ei tasustata. Reisijateveo panus suureneb, mis tähendab, et riik peab siis ka reisijatevedu, dotatsioone ja kõike, mida me rahastame, ka üle vaatama," rääkis majandus- ja taristusminister Kristen Michal.

Teine eesmärk on kogu kaubaveokoridori koondamine ühte tervikusse.

"Tuleb uus metoodika ja seejärel on meil soov kõik raudtee-ettevõtted, sadam, kogu transiidi pool liita ühte väärtusahelasse, et tekiks konkurentsivõimelisem väärtusahel, et ühel sektoril oleks tervikvaade ja nende võime kaupa tuua ja võib-olla ka läbirääkida oleks parem," selgitas Michal.

Transiidisektori hinnangul on ministeeriumi pakutud meetmed samm õiges suunas.

"Eestit läbiv logistikaahel on kvaliteetne ja tegelikult me suudame teenust pakkuda kiirelt, aga meie hind ei ole konkurentsivõimeline. Me peame hinnapoliitika paindlikumaks muutma, meie hind ei tohiks olla kõrgem kui meie lähematel konkurentidel, lätlastel," kommenteeris Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimees Andres Valgerist.

Samas on transiidiettevõtjad öelnud välja soovi, et tihendataks suhteid Venemaa raudteega just ametnike tasemel nagu teevad näiteks lätlased.

"Seal tuleks suhelda ka ministeeriumite tasemel ehk riiklikul tasemel. Kuna Vene pool vaatab sellele ettevõtlusele kui riiklikult seotud ettevõtlusele, siis oleks vaja suhelda seal ka ministeeriumite tasemel," märkis Valgerist.

Michal kinnitas, et ministeeriumite tööalased kontaktid on pidevad, kuid tema sõnul ei ole kaubavoogude poliitiliseks muutmine ei kaubavoogude ega kaubavedajate huvides.

Michali sõnul ei ole praeguse kaubavoogude vähenemise põhjused poliitilised, vaid majanduslikud.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.