Tehnikalahendused võtavad rutiinse töö üle, kuid inimene jääb suunajaks ({{commentsTotal}})

Praegu, mil tehnoloogia areng on kiire, tekib küsimus millistele inimestele jääb tulevikust tööd ja millistele oskustele inimesed tööturul panustama peavad või asendavad meid kõiki efektiivsed masinad.

Täna Mektorys toimunud OSKA ehk tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosi esimeste tulemuste tutvustamisel öeldi, et tulevikus asendavad tehnoloogilised lahendused rutiinseid töökohti, kuid inimeste roll jääb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

OSKA-programmijuht Tiia Randma ütles, et neil elualadel, kus rohkem tegemist inimlikkusega ja inimese võimega ootamatus olukorras reageerida millelegi, masin veel inimest asendada ei saa. Kuid see tähendab, et inimesed peavad hakkama tegema targemat tööd. Randma sõnul peab inimene olema ikkagi see, kes suunab näiteks robotite tööd.

Randma tõi näite arvestuse alalt, kus programmid on need, mis omavahel arveid vahendavad ja tehinguid teevad. "Aga inimene peab olema see, kes programmile ütleb, milliseid tehinguid teha, ja ta oskab analüüsida seda, mida nende tehingute tulemusel võib edaspidi juhtuda ja milliseid otsuseid teha."

OECD tööturupoliitika ja -analüüsi divisjoni juht Mark Keese märkis, et väga rutiinsed ülesanded jäävad robotite ja masinate pärusmaaks.

"Need on tööd, mis kohe kindlasti tulevikus kaovad. Kuid ülesanded, mis kaasavad inimestevahelise suhtluse oskust, kommunikatsiooni oskust, probleemide lahendamist, otsuste langetamist, loovust või ettevõtlust - selliseid töökohti masinad üle ei võta," ütles Keese.

"Vähemalt veel mitte. Kes teab, mis saja aasta pärast meid ees ootab. Kuid ettenähtavas tulevikus on sellistele töökohtadele kõrge nõudlus ja me peaks tagama, et inimesed investeeriks sellistesse oskustesse," lisas ta.

Kuidas aga valmistada ette suunamaks inimesi tööturule, kus olukord on kiires muutuses? Mark Keese sõnab, et inimesi tuleb õpetada õppima. "Inimestel on vaja häid põhioskusi, mis aitaksid neid elus edasi õppida ja areneda."

Toimetaja: Priit LutsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.