Tehnikalahendused võtavad rutiinse töö üle, kuid inimene jääb suunajaks ({{commentsTotal}})

Praegu, mil tehnoloogia areng on kiire, tekib küsimus millistele inimestele jääb tulevikust tööd ja millistele oskustele inimesed tööturul panustama peavad või asendavad meid kõiki efektiivsed masinad.

Täna Mektorys toimunud OSKA ehk tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosi esimeste tulemuste tutvustamisel öeldi, et tulevikus asendavad tehnoloogilised lahendused rutiinseid töökohti, kuid inimeste roll jääb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

OSKA-programmijuht Tiia Randma ütles, et neil elualadel, kus rohkem tegemist inimlikkusega ja inimese võimega ootamatus olukorras reageerida millelegi, masin veel inimest asendada ei saa. Kuid see tähendab, et inimesed peavad hakkama tegema targemat tööd. Randma sõnul peab inimene olema ikkagi see, kes suunab näiteks robotite tööd.

Randma tõi näite arvestuse alalt, kus programmid on need, mis omavahel arveid vahendavad ja tehinguid teevad. "Aga inimene peab olema see, kes programmile ütleb, milliseid tehinguid teha, ja ta oskab analüüsida seda, mida nende tehingute tulemusel võib edaspidi juhtuda ja milliseid otsuseid teha."

OECD tööturupoliitika ja -analüüsi divisjoni juht Mark Keese märkis, et väga rutiinsed ülesanded jäävad robotite ja masinate pärusmaaks.

"Need on tööd, mis kohe kindlasti tulevikus kaovad. Kuid ülesanded, mis kaasavad inimestevahelise suhtluse oskust, kommunikatsiooni oskust, probleemide lahendamist, otsuste langetamist, loovust või ettevõtlust - selliseid töökohti masinad üle ei võta," ütles Keese.

"Vähemalt veel mitte. Kes teab, mis saja aasta pärast meid ees ootab. Kuid ettenähtavas tulevikus on sellistele töökohtadele kõrge nõudlus ja me peaks tagama, et inimesed investeeriks sellistesse oskustesse," lisas ta.

Kuidas aga valmistada ette suunamaks inimesi tööturule, kus olukord on kiires muutuses? Mark Keese sõnab, et inimesi tuleb õpetada õppima. "Inimestel on vaja häid põhioskusi, mis aitaksid neid elus edasi õppida ja areneda."

Toimetaja: Priit Luts



Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema