Henn Pärn: uue riikliku lepitaja leidmist on takistanud vana kokkulepe ({{commentsTotal}})

Pikalt riikliku lepitajana töötanud Henn Pärn ütles, et seni on uue riikliku lepitaja leidmist takistanud aastaid tagasi allkirjastatud kokkulepe. Ta avaldas lootust, et nüüd, uue seadusega, on lepitaja leidmine lihtsam.

2001. aastast riikliku lepitaja ametit pidanud Henn Pärn on alates 2011. aastast töötanud riikliku lepitaja kohusetäitjana, sest kokkulepet tema ametijärglase leidmiseks ei saavutatud ning korraldada tuli konkurss. Veel pühapäevani saab kandideerida riikliku lepitaja ametikohale.

"Eks siin vahepeal on olnud neid sõnumeid, et otsitakse uut ja tuleb uus ja ei ole leitud ja seepärast on õhus küsimus jätkamise kohta," kommenteeris Pärn "Terevisioonis".

"Kui tulla selle protsessi juurde, miks see nii on juhtunud, siis aastaid tagasi kirjutati alla neljapoolne kokkulepe - kaks ametiühingut, tööandjad ja valitsus. Ja sinna oli sisse peidetud miski, mis on takistanud lepitaja leidmist. Et pooled esitavad lepitaja kandidaadi vaheldumisi. Samas on seaduse mõte see, et lepitaja on erapooletu asjatundja, ta ei saa olla erapooletu, kui üks pool seda määrab. Ja ilmselt selle taha on jäänud see lepitaja leidmine. Hea oleks kui nüüd suudetakse sellest formaadist loobuda. On uus seadus. Selle alusel saab jõuda lõpuks lahenduseni," selgitas Pärn.

Pärna sõnul eeldab lepitaja amet tugevat närvisüsteemi. "Sa pead suutma kahe tülli läinud poole vahel jääda tasakaalukaks. Sa pead suutma mõista, sa pead suutma armastada neid poole, mõista, miks see nii kaugel on ja vahendama nende suhteid selliselt, et need oleksid jätkusuutlikud," ütles Pärn.

Pärna sõnul ei ole küsimus ühe tüli lahendamises, vaid suhte korraldamises selliselt, et osapooled suudaksid pärast tüli ilma lepitajata toime tulla. "Ja et see, mida nad ühiskonda kiirgavad, oleks ka positiivne, sest töötüli ei jää ainult kollektiivi sisse," lisas Pärn veel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema