Vigastatud veteran: kõige ohtlikum on üksi jääda ja kapselduda ({{commentsTotal}})

Kapten Joel Päeva, kes sai haavata viis aastat tagasi missioonil Afganistanis, tõdeb, et veteranidel on kõige ohtlikum jääda üksi ja kapselduda.

"Mina astusin isevalmistatud lõhkekehale 2011. aasta jaanuaris. Ja selle tagajärjel minu parem jalg sai kompleksvigastuse, mis tähendas ligi 70 luumurdu," rääkis ta "Aktuaalsele kaamerale".

Kapten Päeva sõnul oli kõige raskem aru saada, et olukord on muutunud ja raske oli ka harjuda, et sõltud teistest.

"Võib olla kõige olulisem on positiivne ellusuhtumine, üldse optimism elu ja asjade suhtes. Aga kindlasti väga oluline osa sellest või see, mis sellele kaasa aitab, on toetusvõrgustik. Ükskõik, millel see siis tugeneb, kas sõpradel ja teenistuskaaslastel või perekonnal ja lähedastel," sõnas Päeva.

Kõige ohtlikum on üksi jääda ja kapselduda, lisas kapten Päeva ja rõhutas, et tähtis on teenistusse naasta ja oma tavapärase eluga jätkata.

Teenistusse naastes läks Joel Päeva uuesti missioonile, Afganistani, Helmandisse. Veteranide toetamisega on tema rahul.

Kaitseministeeriumi kaitseväeteenistuse osakonna juhataja Peeter Kuimeti sõnul on veteranide toetamine riigiti erinev. Mõneski osas on Eesti süsteem Kuimeti sõnul liitlastest parem.

"Suurbritannias katab kaitsevägi ravi, taastusravi, abivahendite kulud esimese kolme või viie aasta jooksul, pärast seda antakse inimene üle juba tsiviiltervishoiusüsteemile. Meil vastupidi, kui me oleme inimese katki teinud teenistuses, siis me hoolitseme tema eest elu lõpuni," rääkis Kuimet.

Kuimet ütles, et ühiskondlik tunnustus on see, mis Eestis parem võiks olla. Veteranid vääriks tema hinnangul ka oma ühendust, millel võiks olla survegrupi roll. Teistes riikides on taolised ühendused olemas.

Toimetaja: Priit LutsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics