Linnades ületatakse kiirust enim kohtades, kus piirkiirus on väiksem kui 50 km/h ({{commentsTotal}})

Homme hommikuni toimuvad üle Eesti liiklustalgud, kus politseinikud mõõdavad kiirust kohtades, millest inimesed ise on teada andnud. Maanteedel on tänane päev politseinikele möödunud rahulikult, kuid linnades on olnud probleeme kohtadega, kus piirkiirus on väiksem kui 50 kilomeetrit tunnis.

Inimesed andsid aprilli esimese nädala jooksul PPA Facebooki lehel teada 1200 kohast, kus on probleeme kiiruse ületajatega. Lõpuks jäi politseile kontrollida 800 kohta üle Eesti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige rohkem anti teada ohtlikest kohtadest Harjumaal, järgnesid Tartu- ja Pärnumaa. Tallinna linnas oli probleemsete asukohtade ühine nimetaja väga väike piirkiirus.

"Suurtel trassidel, kus piirkiirus on 90 ja 110 kilomeetrit tunnis, on asi politsei mõistes väga hea. Küll aga saab patrullide ettekannete põhjal probleemkohtadena välja tuua Tallinna linnas kohad, et kus on piiratud kiirust 20, 40 kilomeetrini tunnis - nendes kohtades kiirust ületatakse," selgitas Põhja prefektuuri liiklustalituse juht Henry Murumaa.

Tema sõnul on kiirus piiratud neis kohtades seetõttu, et seal on kergliiklus ja et tagada jalakäijate ja jalgratturite ohutus.

Pärastlõunaks oli Harjumaal fikseeritud üle 50 piikiiruse ületaja, neist kaks ületasid lubatud sõidukiirust rohkem kui 40 kilomeetrit tunnis. Maanteedel on tänane päev möödunud pigem rahulikult ning suuremaid rikkumisi tuvastatud ei ole.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigu märkis, et liiklustalgud annavad politseile võimaluse koostööks kogukonnaga. "Politsei jaoks joonistuvad seal välja probleemid, kus inimesed näevad ohtu ja sealt tulevad välja ka need kohad, kus politsei muidu igapäevaselt ei käigi ja ei teagi, et seal on kiiruse ületamine suur probleem," selgitas ta.

Lõplik kokkuvõte 24 tundi kestvate liiklustalgute kohta valmib homme lõunaks.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.