Linnades ületatakse kiirust enim kohtades, kus piirkiirus on väiksem kui 50 km/h ({{commentsTotal}})

Homme hommikuni toimuvad üle Eesti liiklustalgud, kus politseinikud mõõdavad kiirust kohtades, millest inimesed ise on teada andnud. Maanteedel on tänane päev politseinikele möödunud rahulikult, kuid linnades on olnud probleeme kohtadega, kus piirkiirus on väiksem kui 50 kilomeetrit tunnis.

Inimesed andsid aprilli esimese nädala jooksul PPA Facebooki lehel teada 1200 kohast, kus on probleeme kiiruse ületajatega. Lõpuks jäi politseile kontrollida 800 kohta üle Eesti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõige rohkem anti teada ohtlikest kohtadest Harjumaal, järgnesid Tartu- ja Pärnumaa. Tallinna linnas oli probleemsete asukohtade ühine nimetaja väga väike piirkiirus.

"Suurtel trassidel, kus piirkiirus on 90 ja 110 kilomeetrit tunnis, on asi politsei mõistes väga hea. Küll aga saab patrullide ettekannete põhjal probleemkohtadena välja tuua Tallinna linnas kohad, et kus on piiratud kiirust 20, 40 kilomeetrini tunnis - nendes kohtades kiirust ületatakse," selgitas Põhja prefektuuri liiklustalituse juht Henry Murumaa.

Tema sõnul on kiirus piiratud neis kohtades seetõttu, et seal on kergliiklus ja et tagada jalakäijate ja jalgratturite ohutus.

Pärastlõunaks oli Harjumaal fikseeritud üle 50 piikiiruse ületaja, neist kaks ületasid lubatud sõidukiirust rohkem kui 40 kilomeetrit tunnis. Maanteedel on tänane päev möödunud pigem rahulikult ning suuremaid rikkumisi tuvastatud ei ole.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigu märkis, et liiklustalgud annavad politseile võimaluse koostööks kogukonnaga. "Politsei jaoks joonistuvad seal välja probleemid, kus inimesed näevad ohtu ja sealt tulevad välja ka need kohad, kus politsei muidu igapäevaselt ei käigi ja ei teagi, et seal on kiiruse ületamine suur probleem," selgitas ta.

Lõplik kokkuvõte 24 tundi kestvate liiklustalgute kohta valmib homme lõunaks.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics