Major Elle Jürgenson: Eesti sõdurid teevad missioonipiirkondades õiget asja ({{commentsTotal}})

Major Elle Jürgenson. Autor: ERR

Kahel missioonil Afganistanis teeninud major Elle Jürgenson ütles, et tänu sellele, et Eesti sõdurid käivad rahvusvahelistel missioonidel, on meie julgeolek tagatud.

"Leian, et meie mehed missioonipiirkonnas teevad õiget asja ja tänu sellele Eesti inimesed saavad elada siin õnnelikult ja rahulikult. Meie julgeolek on tagatud," ütles Jürgenson ETV saates "Kahekõne".

Jürgensoni kinnitusel on praegu kaitseväelastel õigus otsustada, kas nad soovivad missioonile minna või mitte.

"Ka minul oli võimalus minna aastaid varem missioonile, aga ma keeldusin. Keeldumise põhjus oli hirm. Ma ei olnud valmis, ma kartsin, et ma ei suuda hakkama saada ja minu meditsiinilised teadmised ei ole nii kõrged ja ma pole nii pädev, et kui kellegagi midagi juhtub, siis suudan nende elu päästa," rääkis ta.

Enesekindluse hiljem siiski missioonile minemiseks sai ta läbi praktika, sealhulgas töötades Tallinna Kiirabis.

Jürgenson märkis, et minnes missioonile piirkonda, kus on reaalne oht elule, peab olema valmis selleks, et sealt ei pruugi tulla tagasi endisena.

Eestis kestab veteraninädal.

Toimetaja: Merili NaelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.