Major Elle Jürgenson: Eesti sõdurid teevad missioonipiirkondades õiget asja ({{commentsTotal}})

Major Elle Jürgenson.
Major Elle Jürgenson. Autor/allikas: ERR

Kahel missioonil Afganistanis teeninud major Elle Jürgenson ütles, et tänu sellele, et Eesti sõdurid käivad rahvusvahelistel missioonidel, on meie julgeolek tagatud.

"Leian, et meie mehed missioonipiirkonnas teevad õiget asja ja tänu sellele Eesti inimesed saavad elada siin õnnelikult ja rahulikult. Meie julgeolek on tagatud," ütles Jürgenson ETV saates "Kahekõne".

Jürgensoni kinnitusel on praegu kaitseväelastel õigus otsustada, kas nad soovivad missioonile minna või mitte.

"Ka minul oli võimalus minna aastaid varem missioonile, aga ma keeldusin. Keeldumise põhjus oli hirm. Ma ei olnud valmis, ma kartsin, et ma ei suuda hakkama saada ja minu meditsiinilised teadmised ei ole nii kõrged ja ma pole nii pädev, et kui kellegagi midagi juhtub, siis suudan nende elu päästa," rääkis ta.

Enesekindluse hiljem siiski missioonile minemiseks sai ta läbi praktika, sealhulgas töötades Tallinna Kiirabis.

Jürgenson märkis, et minnes missioonile piirkonda, kus on reaalne oht elule, peab olema valmis selleks, et sealt ei pruugi tulla tagasi endisena.

Eestis kestab veteraninädal.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics