Eesti Pank ei plaani võimalusest hoolimata Eesti Energia võlakirju osta ({{commentsTotal}})

Eesti Pank ei osta Euroopa Keskpanga võlakirjade kokkuostuprogrammis Eesti Energia võlakirju. Kokkuleppe järgi teevad seda kuue euroala riigi keskpangad. Nordea Eesti peaökonimisti Tõnu Palmi sõnul on keskpankade sekkumine võlakirjaturule hindu kergitanud ja intresse langetanud.

Aprillist lubab Euroopa Keskpank liikmesriikide keskpankadel osta korporatiivvõlakirju igakuiselt kokku 80 miljardi euro eest. Alates juunist saavad keskpangad osta järelturult ka eraettevõtete võlakirju, välja arvatud kommertspankade omasid. Vaatamata sellele võimalusele ei plaani aga Eesti Pank Eesti Energia võlakirju osta

Investeerimisreitinguga võlakirju hakkavad ostma Belgia, Saksamaa, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Soome keskpank, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu on kokku lepitud, et kuus keskpanka eurosüsteemis hakkavad neid võlakirju ostma. Kuna need on ühised ostud ja nendel kuuel keskpangal on rohkem kogemusi nendel turgudel, siis lepiti kokku, et nemad teevad neid oste teiste eest," lausus Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.

Kuigi hiljuti alandas reitinguagentuur Moody´s Eesti Energia krediidireitingut, vastab ettevõte Kaasiku sõnul ostmise tingimustele.

"Seda kindlasti ei saa ütelda, et keegi ei taha osta sellepärast, et tegemist on Eesti Energia võlakirjaga."

Otsest kasu võlakirjade müük Eesti Energiale ei too, sest Eesti Pank ostaks võlakirju vaid teistelt investoritelt järelturul, mitte otse Eesti Energialt. Mõju on olnud aga kogu võlakirjaprogrammil.

"Kogu turgu mõjutab see, et keskpangad on selles ettevõtete sektoris uued ostjad. Ja me oleme näinud, et 10. märtsist on võlakirjad juba reageerinud, sealhulgas ka Eesti Energia võlakirjad - võlakirjahinnad on kasvanud ja intressimäärad langenud," märkis Nordea Eesti peaökonomist Tõnu Palm.

"See otsene mõju majandusele on minimaalne. Aga pigem mõjutab see seda, et kõikide uute emitentide, kes kvalifitseeruvad keskpanga programmile, intressikulu on oluliselt madalam," lisas ta.

Eesti Pank on siiani ostnud ligi 60 miljoni euro eest riigi osalusega ettevõtte Eleringi võlakirju ja rohkem kui 1,6 miljardi euro väärtuses üleeuroopaliste organisatsioonide võlakirju.

Euroopa Keskpanga korporatiivvõlakirjade kokkuostuprogramm pidi esialgu lõppema selle aasta septembris, kuid Euroopa Keskpank otsustas seda pikenda järgmise aasta märtsini.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"proovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics