Pangad ei toeta pensionifondide raha väljavoolu piiramise ideed ({{commentsTotal}})

Kommertspangad ei toeta kaubandus-tööstuskoja ideed suunata rohkem pensionifondide investeeringuid Eesti majandusse. Fondivalitsejad põhjendavad seda sellega, et Eestis pole riigivõlakirju ja kiratsev Tallinna börs ei paku kindlust, et klientidele suudetakse pakkuda soovitud pensioni.

Praegu on Eesti pensionikogujate rahast 5,4 protsenti kodumaal. Kaubandus-tööstuskoja hinnangul võiks see aasta-aastalt 10 protsendi kaupa tõusta, kuni jõuab 2020. aastal 45 protsendini, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Natuke rohkem kui 5 protsenti on Eesti majandusse investeeritud. Euroopas on see tase tegelikult kordades kõrgem. Me peaksime igal juhul otsima võimalusi, kuidas saaksime Eestis pensionifondide ehk Eesti inimeste enda raha rohkem Eesti majandusse suunata," selgitas koja juht Mait Palts.

Eesti suuremad kommertspangad sellest mõttest vaimustunud pole.

"Kui me vaatame Eesti väiksust ja sobivust pikaajalisteks investeeringuteks, siis pigem on lihtsam leida klientidele sobivaid lahendusi maailmast kui Eestist," märkis SEB Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

"Tänase seisuga on Eestis ju ainult kaks riigiettevõtet, kes on võlakirjaturgudelt finantseerimist kaasanud. Võib-olla neid ettevõtteid võiks rohkem olla. Teine asi, millele võiks mõelda, on see, kuidas meie börsile ettevõtteid juurde tuua, kuidas Tallinna börsil ettevõtteid noteerida," kommenteeris Swedbanki Investeerimisfondide juht Kristjan Tamla.

Pensionifondid investeeriks hea meelega Eesti riigi võlakirjadesse, aga neid pole.

LHV pank on aastaid Eesti raha Eestisse investeerinud. LHV pensionifondid on juba 15 protsendi ulatuses kodumaal. LHV majanduseksperdi Heido Vitsuri sõnul aga kohustuslikke protsente seada ei tohiks, sest siis võib kannatada klient.

"Fondide kõige tähtsam ülesanne on kindlustada võimalikult suur sissetulek pensionipõlveks ja kui me hakkame käsukorras investeerima nendesse projektidesse, mis siin üldse olemas on ja need ei garanteeri seda tulusust, mida me võime mujal saada, siis tegelikult me petame oma kliente," selgitas Vitsur.

Mait Palts väidab, et sellepärast peakski muutust rakendama järk-järgult, et saaks tekkida võimalusi.

"Kindlasti võime arutleda nii ajalise raami kui ka protsendi üle, kuid suund peab ilmselgelt olema see, et investeeringute maht Eestisse suureneks," ütles ta.

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics