Kaljulaid: kui süstlavahetuspunktile sobivat kohta ei leia, teeme selle linnaosavalitsuse ruumidesse ({{commentsTotal}})

Põhja-Tallinna elanikud on narkomaanidele mõeldud Erika tänava süstlavahetuspunkti vastu, linnaosavalitsusel pole aga seni õnnestunud leida sellele alternatiivset kohta. Viimases hädas rajatakse see linnaosavalitsuse ruumidesse, lubab linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Eestis on umbkaudu 10 tuhat süstivat narkomaani. Samas on haiglates narkomaanide ravimiseks kokku vaid 100 kohta. Ka narkosurmade arvu poolest on Eesti Euroopa Liidus esikohal.

Sotsiaalministeeriumis valmib olukorra parandamiseks tegevuskava. Üks meetmetest HI-viiruse ennetamiseks on süstlavahetuspunktid. Põhja-Tallinna linnaosas pole inimesed aga nõus elama süstlavahetuspunkti naabruses.

Koplis, Erika tänaval asuvas süstlavahetuspunktis käib päevas paarkümmend süstlavahetajat, kes toovad vahetamiseks kuni mitusada süstalt. Ümbruskonna elanikud on aga veendunud, et süstlavahetuspunkt peab nende naabrusest kaduma. Linnaosavalitsus otsib süstlavahetuspunktile uut asukohta, kuid pole veel leidnud. Narkomaane ei oota oma kodu lähedusse keegi.

"Kui me ei leia sobivat kohta - no siis me teeme selle oma linnaosavalitsuse ruumidesse," lubab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Aastas tuuakse Põhja-Tallinna süstlavahetuspunkti umbes 200 000 süstalt. Kui punkti poleks, läheksid need süstlad tõenäoliselt korduvkasutusse ning jääksid lõpuks parkidesse, trepikodadesse ja tänavatele.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütleb, et mõistab küll Kopli elanike pahameelt, kuid likvideerida süstlavahetuspunkti ei saa.

"Me peame hoopis jõulisemalt tegelema HIV epideemiaga ja süstlavahetus on üks konkreetne näide, kus me suudame seda epideemiat vaos hoida," nendib Ossinovski.

Põhja-Tallinna linnaosavanema hinnangul vajab aga muutmist kogu uimastipoliitika muutmist.

"Riiklik narkopoliitika on narkomaani siiani kohelnud kui kriminaali. Kogu see tegevus toimub põranda all ning riik ega meie ei oma sellest piisavat ülevaadet," märgib Kaljulaid.

Jevgeni Ossinovski tõdeb, et pelgalt karmide karistustega narkoproleeme ei lahenda. Ministeerium loodab saada riigieelarvest täiendavalt raha järgmisel aastal rakenduva tegevusplaani jaoks. Plaani üks osa puudutab narkosurmade vähendamist, oluline on ka haiglakohtade arvu suurendamine.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.