Kaljulaid: kui süstlavahetuspunktile sobivat kohta ei leia, teeme selle linnaosavalitsuse ruumidesse ({{commentsTotal}})

Põhja-Tallinna elanikud on narkomaanidele mõeldud Erika tänava süstlavahetuspunkti vastu, linnaosavalitsusel pole aga seni õnnestunud leida sellele alternatiivset kohta. Viimases hädas rajatakse see linnaosavalitsuse ruumidesse, lubab linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Eestis on umbkaudu 10 tuhat süstivat narkomaani. Samas on haiglates narkomaanide ravimiseks kokku vaid 100 kohta. Ka narkosurmade arvu poolest on Eesti Euroopa Liidus esikohal.

Sotsiaalministeeriumis valmib olukorra parandamiseks tegevuskava. Üks meetmetest HI-viiruse ennetamiseks on süstlavahetuspunktid. Põhja-Tallinna linnaosas pole inimesed aga nõus elama süstlavahetuspunkti naabruses.

Koplis, Erika tänaval asuvas süstlavahetuspunktis käib päevas paarkümmend süstlavahetajat, kes toovad vahetamiseks kuni mitusada süstalt. Ümbruskonna elanikud on aga veendunud, et süstlavahetuspunkt peab nende naabrusest kaduma. Linnaosavalitsus otsib süstlavahetuspunktile uut asukohta, kuid pole veel leidnud. Narkomaane ei oota oma kodu lähedusse keegi.

"Kui me ei leia sobivat kohta - no siis me teeme selle oma linnaosavalitsuse ruumidesse," lubab Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

Aastas tuuakse Põhja-Tallinna süstlavahetuspunkti umbes 200 000 süstalt. Kui punkti poleks, läheksid need süstlad tõenäoliselt korduvkasutusse ning jääksid lõpuks parkidesse, trepikodadesse ja tänavatele.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ütleb, et mõistab küll Kopli elanike pahameelt, kuid likvideerida süstlavahetuspunkti ei saa.

"Me peame hoopis jõulisemalt tegelema HIV epideemiaga ja süstlavahetus on üks konkreetne näide, kus me suudame seda epideemiat vaos hoida," nendib Ossinovski.

Põhja-Tallinna linnaosavanema hinnangul vajab aga muutmist kogu uimastipoliitika muutmist.

"Riiklik narkopoliitika on narkomaani siiani kohelnud kui kriminaali. Kogu see tegevus toimub põranda all ning riik ega meie ei oma sellest piisavat ülevaadet," märgib Kaljulaid.

Jevgeni Ossinovski tõdeb, et pelgalt karmide karistustega narkoproleeme ei lahenda. Ministeerium loodab saada riigieelarvest täiendavalt raha järgmisel aastal rakenduva tegevusplaani jaoks. Plaani üks osa puudutab narkosurmade vähendamist, oluline on ka haiglakohtade arvu suurendamine.

Toimetaja: Rain Kooli

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics