Kolonel: olukord Iraagis ei erine Afganistanist ({{commentsTotal}})

Kuus Eesti instruktorit hakkavad suvel koos taanlastega välja õpetama Iraagi sõjaväelasi. Otsuse võttis vastu kaitseministeerium, kuid see vajab veel ka riigikogu kinnitust.

Afganistan oli viimane sõjaline missioon Eesti sõduritele ja see lõppes 2014. aastal. Nn tuleristsed saadi Iraagis, kuhu Eesti sõdurid lähetati esmakordselt 2003. aastal. Nüüd plaanib kaitseministeerium saata Iraaki kuus instruktorit, kes hakkavad koos taanlastega välja õpetama Iraagi julgeolekujõudude sõdureid ja ohvitsere, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu on üksuse ettevalmistusfaas. See päädib ühistreeningutega Taanis - meie kuueliikmeline meeskond on osa Taani kontingendist. Suve keskel peaks üksus välja liikuma eeldusel, et riigikogu mandaat selleks ka tuleb," rääkis kaitseväe peastaabi operatiivosakonna ülem kolonel Aron Kalmus.

Iraak püüab praegu luua korda oma vägedes enne Mosuli tagasivallutamise operatsiooni. Milline saab olema olukord suvel, kui Eesti kaitseväe instruktorid kohale jõuavad, on keeruline ennustada.

"Julgeolekuolukord tervikpildis ei erine olukorrast, mida näeme täna Afganistanis. Julgeolekukeskkond varieerub päevast-päeva," tõdes Kalmus.

Eesti instruktorid ei osale lahingoperatsioonidel, vaid treenivad iraaklasi baasis.

Kaitsevägi valmistub treeningmisiooni kaheks rotatsiooniks. Lisaks kuuele instruktorile ollakse valmis saatma veel nelja ohvitseri staabipersonali väljaõpetamiseks.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.