Kolonel: olukord Iraagis ei erine Afganistanist ({{commentsTotal}})

Kuus Eesti instruktorit hakkavad suvel koos taanlastega välja õpetama Iraagi sõjaväelasi. Otsuse võttis vastu kaitseministeerium, kuid see vajab veel ka riigikogu kinnitust.

Afganistan oli viimane sõjaline missioon Eesti sõduritele ja see lõppes 2014. aastal. Nn tuleristsed saadi Iraagis, kuhu Eesti sõdurid lähetati esmakordselt 2003. aastal. Nüüd plaanib kaitseministeerium saata Iraaki kuus instruktorit, kes hakkavad koos taanlastega välja õpetama Iraagi julgeolekujõudude sõdureid ja ohvitsere, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu on üksuse ettevalmistusfaas. See päädib ühistreeningutega Taanis - meie kuueliikmeline meeskond on osa Taani kontingendist. Suve keskel peaks üksus välja liikuma eeldusel, et riigikogu mandaat selleks ka tuleb," rääkis kaitseväe peastaabi operatiivosakonna ülem kolonel Aron Kalmus.

Iraak püüab praegu luua korda oma vägedes enne Mosuli tagasivallutamise operatsiooni. Milline saab olema olukord suvel, kui Eesti kaitseväe instruktorid kohale jõuavad, on keeruline ennustada.

"Julgeolekuolukord tervikpildis ei erine olukorrast, mida näeme täna Afganistanis. Julgeolekukeskkond varieerub päevast-päeva," tõdes Kalmus.

Eesti instruktorid ei osale lahingoperatsioonidel, vaid treenivad iraaklasi baasis.

Kaitsevägi valmistub treeningmisiooni kaheks rotatsiooniks. Lisaks kuuele instruktorile ollakse valmis saatma veel nelja ohvitseri staabipersonali väljaõpetamiseks.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema