Kaitseliitlased harjutasid Paldiskis aktiivset võitlust ({{commentsTotal}})

Täna lõppes Pakri poolsaarel kaitseliidu korraldatud õppus nimega HUNT 2016, millest võtsid osa kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla malevate sisekaitse- ja lahingu-kompaniid ning vastutegevuses olid Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad.

Üle 1000 kaitseliitlase oli Pakri poolsaarel harjutamas alates reedest. Õppusel olid vastamisi ründav pool ehk märgistuse järgi kollased ja vastaspoolel olid kaitsjad. Ründaval poolel harjutas pealetungi viis kompaniid. Kaitset aga harjutas seekordsetel õppustel neli kompaniid. Kaitse keskmes oli objekt, mida tuntakse Paldiski reaktorihoonena.

"Läbi selliste praktiliste õppuste kaitseliitlased õpivad kõige rohkem. Siin oli mõlemal poolel nii momente, mis tulid väga hästi välja ja väga hästi joonistusid välja ka need kohad, kus on siis arengukohad," hindas õppust kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Lauri Abel.

Koos meie kaitseliitlastega olid seekord õppusel Läti maakaitseorganisatsiooni Zemessardze ja Leedu vabatahtliku kaitseorganisatsiooni võitlejad ning samuti ka soomlased. Külalised tulid samuti jalaväetaktikat harjutama.

"Koostöö oli hea. Ülesanded, mida täitsime, olid selged. Probleeme polnud. Eestlastega oli meil kõik hästi," võttis kogemuse kokku Zemessardze Riia üliõpilaspataljoni kapral Martins Sarma.

Ka Lauri Abel tõdes, et lätlased ei jäänud eestlastele milleski alla ning teatud elementides olid eestlastest paremadki.

Õppuste viimane päev oli ühtlasi ka kokkuvõtete tegemiseks.

"Päevad on meil olnud väga võitluslikud. Ja me lihvime oma üksuse taktikat kompanii raamistikus selleks, et tulevikus anda oma toetus pataljonile. Mis on olnud kõige raskem? Kindlasti üksuste omavaheline koordinatsioon, et ei tekiks omade tuld üksteise vastu," tõdes kaitseliidu Tallinna maleva akadeemilise malevkonna pealik Gert Kaju.

Kaitsellidu ülem, brigaadikindral Meelis Kiili tunnistas, et õppusega HUNT võib rahule jääda.

"Ma näen päris häid arenguid siin baassõdurioskuste kvaliteedi tõusul. Aga jah, nagu igal õppusel, on ka arenguruumi ja see on järgmiste õppuste teema," kinnitas Kiili.

Toimetaja: Merilin PärliFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.