Kaitseliitlased harjutasid Paldiskis aktiivset võitlust ({{commentsTotal}})

Täna lõppes Pakri poolsaarel kaitseliidu korraldatud õppus nimega HUNT 2016, millest võtsid osa kaitseliidu Tallinna, Harju ja Rapla malevate sisekaitse- ja lahingu-kompaniid ning vastutegevuses olid Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad.

Üle 1000 kaitseliitlase oli Pakri poolsaarel harjutamas alates reedest. Õppusel olid vastamisi ründav pool ehk märgistuse järgi kollased ja vastaspoolel olid kaitsjad. Ründaval poolel harjutas pealetungi viis kompaniid. Kaitset aga harjutas seekordsetel õppustel neli kompaniid. Kaitse keskmes oli objekt, mida tuntakse Paldiski reaktorihoonena.

"Läbi selliste praktiliste õppuste kaitseliitlased õpivad kõige rohkem. Siin oli mõlemal poolel nii momente, mis tulid väga hästi välja ja väga hästi joonistusid välja ka need kohad, kus on siis arengukohad," hindas õppust kaitseliidu Põhja maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Lauri Abel.

Koos meie kaitseliitlastega olid seekord õppusel Läti maakaitseorganisatsiooni Zemessardze ja Leedu vabatahtliku kaitseorganisatsiooni võitlejad ning samuti ka soomlased. Külalised tulid samuti jalaväetaktikat harjutama.

"Koostöö oli hea. Ülesanded, mida täitsime, olid selged. Probleeme polnud. Eestlastega oli meil kõik hästi," võttis kogemuse kokku Zemessardze Riia üliõpilaspataljoni kapral Martins Sarma.

Ka Lauri Abel tõdes, et lätlased ei jäänud eestlastele milleski alla ning teatud elementides olid eestlastest paremadki.

Õppuste viimane päev oli ühtlasi ka kokkuvõtete tegemiseks.

"Päevad on meil olnud väga võitluslikud. Ja me lihvime oma üksuse taktikat kompanii raamistikus selleks, et tulevikus anda oma toetus pataljonile. Mis on olnud kõige raskem? Kindlasti üksuste omavaheline koordinatsioon, et ei tekiks omade tuld üksteise vastu," tõdes kaitseliidu Tallinna maleva akadeemilise malevkonna pealik Gert Kaju.

Kaitsellidu ülem, brigaadikindral Meelis Kiili tunnistas, et õppusega HUNT võib rahule jääda.

"Ma näen päris häid arenguid siin baassõdurioskuste kvaliteedi tõusul. Aga jah, nagu igal õppusel, on ka arenguruumi ja see on järgmiste õppuste teema," kinnitas Kiili.

Toimetaja: Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema