Türgi pidas kinni Hollandi päevalehe ajakirjaniku ({{commentsTotal}})

Hollandi päevaleht Metro teatas, et lehe hollandi-türgi päritolu kolumnist peeti kinni Türgis president Recep Tayyip Erdoğani kohta tehtud Twitteri-postituse tõttu.

Türgi päritolu ajakirjanik Ebru Umar jõudis säutsuda, et politsei on tema ukse taga ja ta toimetatakse kuurortlinna Kuşadası politseijaoskonda. "Ma ei viibi vabaduses, läheme haiglasse arstlikule läbivaatusele enne, kui mind viiakse prokuröride juurde," kirjutas ta.

Hiljem ütles ajakirjanik, et on vaba, kuid tal pole lubatud riigist lahkuda.

Hollandi välisministeerium säutsus omalt poolt, et amet on tihedas kontaktis Umari ja kohalike võimudega ning Istanbulis asuv suursaatkond tegeleb aktiivselt juhtumiga, mis on pälvinud Hollandi täie tähelepanu.

Möödunud nädalal puhkes poliitiline torm pärast avalikkuseni jõudnud teadet, et Türgi konsulaat palus Hollandis tegutsevatel Türgi organisatsioonidel edastada neile mis tahes elektronkirju ja sotsiaalmeedias levivaid postitusi, milles kritiseeritakse Erdoğani või Türgit.

Hollandi peaministri Mark Rutte sõnul küsib ta Ankaralt konsulaadi algatuse kohta täpsustusi. Türgi konsulaadi teatel saatis kirja ametnik, kelle halvasti valitud sõnu tõlgendati valesti.

Umar kirjutas Metro veergudel Türgi algatusest kriitilise arvamusloo, milles võrdles konsulaadi saadetud teadet Saksa natsiparteist eeskuju võtnud Hollandi Natsionaalsotsialistliku Liikumise (NSB) praktikaga.

Türgi võimud on algatanud ligi 2000 hagi inimeste vastu, keda süüdistatakse Erdoğani solvamises.

Umar peeti kinni samal ajal, kui Türgis viibisid Saksa kantsler Angela Merkel ja Euroopa Liidu kõrged ametnikud, et kindlustada Ankaraga sõlmitud rändekokkuleppe täitmine. Inimõiguslased on teinud EL-i juhtidele etteheiteid, et nad ei ole tõstatanud Türgiga suheldes sõnavabaduse küsimust.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics