Türgi pidas kinni Hollandi päevalehe ajakirjaniku ({{commentsTotal}})

Hollandi päevaleht Metro teatas, et lehe hollandi-türgi päritolu kolumnist peeti kinni Türgis president Recep Tayyip Erdoğani kohta tehtud Twitteri-postituse tõttu.

Türgi päritolu ajakirjanik Ebru Umar jõudis säutsuda, et politsei on tema ukse taga ja ta toimetatakse kuurortlinna Kuşadası politseijaoskonda. "Ma ei viibi vabaduses, läheme haiglasse arstlikule läbivaatusele enne, kui mind viiakse prokuröride juurde," kirjutas ta.

Hiljem ütles ajakirjanik, et on vaba, kuid tal pole lubatud riigist lahkuda.

Hollandi välisministeerium säutsus omalt poolt, et amet on tihedas kontaktis Umari ja kohalike võimudega ning Istanbulis asuv suursaatkond tegeleb aktiivselt juhtumiga, mis on pälvinud Hollandi täie tähelepanu.

Möödunud nädalal puhkes poliitiline torm pärast avalikkuseni jõudnud teadet, et Türgi konsulaat palus Hollandis tegutsevatel Türgi organisatsioonidel edastada neile mis tahes elektronkirju ja sotsiaalmeedias levivaid postitusi, milles kritiseeritakse Erdoğani või Türgit.

Hollandi peaministri Mark Rutte sõnul küsib ta Ankaralt konsulaadi algatuse kohta täpsustusi. Türgi konsulaadi teatel saatis kirja ametnik, kelle halvasti valitud sõnu tõlgendati valesti.

Umar kirjutas Metro veergudel Türgi algatusest kriitilise arvamusloo, milles võrdles konsulaadi saadetud teadet Saksa natsiparteist eeskuju võtnud Hollandi Natsionaalsotsialistliku Liikumise (NSB) praktikaga.

Türgi võimud on algatanud ligi 2000 hagi inimeste vastu, keda süüdistatakse Erdoğani solvamises.

Umar peeti kinni samal ajal, kui Türgis viibisid Saksa kantsler Angela Merkel ja Euroopa Liidu kõrged ametnikud, et kindlustada Ankaraga sõlmitud rändekokkuleppe täitmine. Inimõiguslased on teinud EL-i juhtidele etteheiteid, et nad ei ole tõstatanud Türgiga suheldes sõnavabaduse küsimust.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.