Ilmanädal: läheb soojemaks, ent püsib sajune ({{commentsTotal}})

Möödunud ööpäeva jooksul sadas mõnel pool Eestis lund, mis just eriti kevadist meeleolu ei tekita. Homseks küll lund oodata pole, aga paiguti võib vihma küll sadada.

Riia lähedal tekkinud tsüklon jõuab öösel Soome lahele ja liigub seejärel piki Soome läänerannikut põhja poole. Suuremad sajuhood nii vihma kui lörtsina katavad homme Soomet ja Rootsi idaosa, Baltimaades sajab üksikutes kohtades. Poolas võib ööpäev aga üldsegi sajuta mööduda.

Ülehomme liigub Baltimaade poole uus tsüklon, mis alustab teed Musta mere äärest. Tsükloni põhjaservas sajab nii vihma kui ka lörtsi ja ka põhjakaare tuul tugevneb taas. Suurem soe jääb Balti riikide idapiiri taha, kuid Poolas võib tõusta kohati 15 kraadini.

Eeloleval ööl on pilves ilm, sajab vihma ja lörtsi, kohati võib olla udu. Mandril puhub kagu- ja lõunatuul, Lääne-Eesti saartel loode- ja läänetuul 6-10, puhanguti kuni 15 m/s. Termomeetrinäidud jäävad +1 ja +4 kraadi vahele.

Homme hommikul sadu lakkab ja pilvkattes tuleb selgimisi, kuid kohati võib olla udu. Hommikuks pöördub tuul mandril edelasse ja läände ning veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on +1 kuni +5 kraadi.

Päeval on pilves selgimistega ilm, kohati sajab vihma. Ennelõunal puhub lääne- ja edelatuul 3-8, rannikul puhanguti 13 m/s, pärastlõunal on muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Sooja on homme oodata 5 kuni 9 kraadi.

Järgnevatel päevadel läheb küll soojemaks, aga vihmast meil pääsu ikkagi pole.

Teisipäeval sajab mitmel pool, paiguti võib sadu olla tugev. Sooja tuleb päeval keskmiselt 8 kraadi ringis.

Kolmapäev tuleb vahelduva pilvisusega ja paiguti sajab vihma. Termomeeter teeb läbi väikese tõusu - Ida-Eestis võib tulla kuni 14 kraadi sooja.

Neljapäev tuleb veelgi soojem. Termomeetrinäidud jäävad Mandri-Eestis 10 ja 15 kraadi vahele, kuid mitmel pool sajab hoovihma.

Reedene päev peaks tulema veidi jahedam, sooja on oodata keskmiselt 9 kraadi ringis ning sajupilved kimbutavad meid jätkuvalt.

Seega uus nädal tuleb niiskevõitu aga vähemalt läheb ilm mõnevõrra soojemaks.

Toimetaja: Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema