Fotod ja video: Superministeerium sai nurgakivi ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
25 pilti
Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1461558002000 | amCalendar}}

Tallinnas alustatati ametlikult nelja ministeeriumi ühishoone ehitust. Endise rahandusminiseeriumi hoone asemele Suur-Ameerika tänavale kerkiva superministeeriumi ehitustööd kestavad 2017. aasta suveni.

Tulevane kaksiktorn mahutab neli valitusasutust - majandus- ja kommunikatsiooni-, rahandus-, sotsiaal- ning justiitsministeeriumi, kus kokku hakkab tööle üle tuhande inimese. Uus kaksiktorn valmib järgmise aasta augustis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kummaski hoones on kolm lifti. Hoonele kehtivad erilised turvanõuded. Esimese korruse aknad ja seinad on kindlustatud rünnaku vastu.

Riigi Kinnisvara AS sõlmis 2014. aasta novembris lepingu ettevõttega 2Torni, mis peab rajama riigiasutustele tänapäevase, energia-säästliku ja optimeeritud pinnakasutusega büroohoone.

Ühishoone võimaldab riigil era- ja avaliku sektori koostöös kümne aasta jooksul kokku hoida ligi 7 miljonit eurot. Energiatarve väheneb ligi 70 protsendi jagu.

Järgmise aasta augustis jäävad seega tühjaks Tõnismäel asuv justiitsministeeriumi hoone, Harju tänaval majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi maja ning Gonsiori tänaval sotsiaalministeeriumi kompleks.

Kolimine kestab paar kuud. Järgmise aasta lõpuks peaks kobarministeerium tööle hakkama.

"Aktuaalne kaamera" küsis Riigi Kinnisvara aktsiaseltsilt, kas võimalikud uued omanikukandidaadid on vabanevate hoonete vastu juba huvi tundnud.

"Eks huvi ikka kindlasti tuntakse, sest mõned hooned teadupärast asuvad küllalt heas piirkonnas ja võiksid huvi pakkuda kinnisvara investoritele. Aga täna midagi konkreetset kellegagi arutatud ei ole," vastas RKAS-i arenduse projektidirektor Kaupo Pajumäe.

Toimetaja: Marju Himma, Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.