USA saadab Süüriasse juurde 250 sõdurit ({{commentsTotal}})

{{1461592147000 | amCalendar}}

USA president Barack Obama teatas, et saadab Süüriasse juurde 250 erivägede sõdurit, kes pakuvad kohalikele võitlejatele väljaõpet ISIS-e vastases võitluses.

Kokku on Süürias pärast seda 300 USA erivägede sõdurit, vahendas BBC.

Obama ütles Saksamaal Hannoveris viibides, et sõdurid ei osale lahingutes, kuid õpetavad kohalikke võitlejaid välja.

Obama on korduvalt välistanud USA maavägede saatmise Süüriasse.

USA julgeolekunõuniku asetäitja Ben Rhodes teatas varem, et ISIS on pandud taganema osadest tugipunktidest Põhja- ja Ida-Süürias. "Me usume, et täiendavate USA sõdurite saatmine võib mängida tähtsat rolli," ütles ta.

ISIS-e vastu võitlevate Süüria Demokraatlike Vägede (SDF) liit tervitas USA plaani. Samas kutsus SDF üles pakkuma suuremat tuge.

"Igasugune abipakkumine on positiivne, kuid me loodame, et see on suurem," rääkis SDF-i pressiesindaja Talal Silo.

Silo sõnul on USA ja SDF-i partnerlus strateegilise tähtsusega.

"Siiani on meile pakutud ainult laskemoona ja me lootsime saada sõjatehnikat. Seda meile lubati," lisas ta.

SDF, kuhu kuulub ka kurdide liikumine YPG, on USA peamine partner Süürias.

Obama: USA vajab tugevat Euroopat

Obama kinnitas, et Washington ei loobu Süüria osas diplomaatilise lahenduse otsimisest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

USA president rääkis ka terrorismiohust USA-s ja Euroopas ning leidis, et julgeoleku ja privaatsuse tagamine ei pea olema üksteisega vastuolus.

Obama avaldas ka soovi luua Venemaaga häid suhteid, kuid rõhutas, et sanktsioonid peavad jätkuma, kuniks Moskva täidab Minski lepetega võetud kohustused Ukrainas. Samas kutsus ta NATO Euroopa liikmesriike suurendama kaitsekulutusi ja kinnitas jätkuvat toetust Poola, Rumeenia ja Balti riikide eesliini tugevdamiseks.

"Me vajame tugevat Euroopat, mis suudab kanda meie kollektiivse julgeoleku koormat koos meiega. USA-l on silmapaistev sõjavägi, parim maailmas, kuid tänaste ohtude sisu tähendab, et me ei suuda neid väljakutseid üksi vastu võtta," rõhutas USA riigipea.

Obama Euroopa ringreisi peasõnumiks oli ka Euroopa Liidu ja USA vabakaubandusleppe toetamine ja Londonis ninanipsu viskamine brittidele, kes arvavad, et Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust tähendaks veelgi tihedamaid suhteid USA-ga.

Hannoveris toimunud G5 kohtumise järel Obama avaldust ei teinud, kuid Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa liidriga arutati ametliku teate järgi terrorismivastast võitlust, luureinfo jagamist, Liibüa uue ühtsusvalitsuse toetamine ja valimiste korraldamist Ukraina idaosas.

"Süüria küsimuses on USA ja Venemaa vahel olnud palju kontakte, niisamuti nagu Ukraina kriisi teemal. Samal ajal jätkab Normandia formaat oma tööd. Eelkõige töötame valimisseaduse nimel. Praegu kestavad intensiivsed pingutused poliitilise protsessi kiirendamiseks ja valimiste korraldamiseks," rääkis Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

Toimetaja: Merili Nael, Laur Viirand{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised