USA saadab Süüriasse juurde 250 sõdurit ({{commentsTotal}})

{{1461592147000 | amCalendar}}

USA president Barack Obama teatas, et saadab Süüriasse juurde 250 erivägede sõdurit, kes pakuvad kohalikele võitlejatele väljaõpet ISIS-e vastases võitluses.

Kokku on Süürias pärast seda 300 USA erivägede sõdurit, vahendas BBC.

Obama ütles Saksamaal Hannoveris viibides, et sõdurid ei osale lahingutes, kuid õpetavad kohalikke võitlejaid välja.

Obama on korduvalt välistanud USA maavägede saatmise Süüriasse.

USA julgeolekunõuniku asetäitja Ben Rhodes teatas varem, et ISIS on pandud taganema osadest tugipunktidest Põhja- ja Ida-Süürias. "Me usume, et täiendavate USA sõdurite saatmine võib mängida tähtsat rolli," ütles ta.

ISIS-e vastu võitlevate Süüria Demokraatlike Vägede (SDF) liit tervitas USA plaani. Samas kutsus SDF üles pakkuma suuremat tuge.

"Igasugune abipakkumine on positiivne, kuid me loodame, et see on suurem," rääkis SDF-i pressiesindaja Talal Silo.

Silo sõnul on USA ja SDF-i partnerlus strateegilise tähtsusega.

"Siiani on meile pakutud ainult laskemoona ja me lootsime saada sõjatehnikat. Seda meile lubati," lisas ta.

SDF, kuhu kuulub ka kurdide liikumine YPG, on USA peamine partner Süürias.

Obama: USA vajab tugevat Euroopat

Obama kinnitas, et Washington ei loobu Süüria osas diplomaatilise lahenduse otsimisest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

USA president rääkis ka terrorismiohust USA-s ja Euroopas ning leidis, et julgeoleku ja privaatsuse tagamine ei pea olema üksteisega vastuolus.

Obama avaldas ka soovi luua Venemaaga häid suhteid, kuid rõhutas, et sanktsioonid peavad jätkuma, kuniks Moskva täidab Minski lepetega võetud kohustused Ukrainas. Samas kutsus ta NATO Euroopa liikmesriike suurendama kaitsekulutusi ja kinnitas jätkuvat toetust Poola, Rumeenia ja Balti riikide eesliini tugevdamiseks.

"Me vajame tugevat Euroopat, mis suudab kanda meie kollektiivse julgeoleku koormat koos meiega. USA-l on silmapaistev sõjavägi, parim maailmas, kuid tänaste ohtude sisu tähendab, et me ei suuda neid väljakutseid üksi vastu võtta," rõhutas USA riigipea.

Obama Euroopa ringreisi peasõnumiks oli ka Euroopa Liidu ja USA vabakaubandusleppe toetamine ja Londonis ninanipsu viskamine brittidele, kes arvavad, et Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust tähendaks veelgi tihedamaid suhteid USA-ga.

Hannoveris toimunud G5 kohtumise järel Obama avaldust ei teinud, kuid Suurbritannia, Prantsusmaa, Itaalia ja Saksamaa liidriga arutati ametliku teate järgi terrorismivastast võitlust, luureinfo jagamist, Liibüa uue ühtsusvalitsuse toetamine ja valimiste korraldamist Ukraina idaosas.

"Süüria küsimuses on USA ja Venemaa vahel olnud palju kontakte, niisamuti nagu Ukraina kriisi teemal. Samal ajal jätkab Normandia formaat oma tööd. Eelkõige töötame valimisseaduse nimel. Praegu kestavad intensiivsed pingutused poliitilise protsessi kiirendamiseks ja valimiste korraldamiseks," rääkis Saksamaa liidukantsler Angela Merkel.

Toimetaja: Merili Nael, Laur ViirandJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema