Abituriendid Eesti keele eksamist: ebameeldivaid teemasid ei olnud, kõige keerulisem oli lugemisülesanne ({{commentsTotal}})

Eesti keele riigieksamiga sai avapaugu selle aasta riigieksamite periood. Tänavu kirjutas eesti keele eksamit kokku 7234 noort. Abituriendid, kellega "Aktuaalne kaamera" vestles, jäid eksami teemadega üldjoontes rahule, öeldes, et valik oli lai.

Eesti keele riigieksam koosnes kahest osast: lugemisosas sai õpilane valida ühe alustekstide komplekti ja lahendas selle põhjal 2–4 analüüsivat ülesannet, teises osas tuli kirjutada umbes 400-sõnaline arutlev kirjand, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valida oli nelja teema vahel. Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetaja Anu Kell ütleb, et kui eelmisel aastal olid teemad peamiselt seotud ühiskonnaprobleemidega, siis sel aastal oli teemade valik laiem.

"Aususe ja petmise teema tundus mulle eriti hea selles mõttes, et mulle meenus, milliseid teoseid me oleme käsitlenud, seega ma loodan küll, et neile meenuvad igasugused Ibseni teosed, millest oleme rääkinud ja mida annaks siduda, ning aususe ja petmise teema on praegu Eestis ka erakordselt aktuaalne," märkis Kell.

"Aktuaalse kaameraga" rääkinud noored kiitsid samuti teemade valikut.

"Ei olnud selliseid ebameeldivaid teemasid, nagu tehnoloogia või sellised, mida ma ei oskaks. Enamasti kasutasin ma artikleid, aga kirjandust sai ka iga teemaga kasutada. Seal üks teema oli spordi kohta, seal ei oleks osanud ma midagi tuua," märkis Tallinna 21. kooli abiturient Anželica Ilustrumm.

„Ei olnud kõige raskem. Ei olnud sellist tunnet, et nüüd läks kõik metsa ja ma ei tea, mis nüüd sellest kõigest nüüd saab. Ei olnud nii, et oli ainult üks teema, mille kohta mul midagi öelda oleks,“ ütles Tallinna Reaalkooli abiturient Viv Marleen Tamme.

„Olid sellised asjakohased teemad, mida ma sain valida. Ise valisin kirjandusest hariduse ja vabaduse ning nende seose,“ rääkis Tallinna 21. kooli abiturient Sten Silver Sooman.

"Ma arvan, et parem kui kartsin." märkis Tallinna Reaalkooli abiturient Gloria Märts.

Reaalkooli teine abiturient, Johanna Viik nõustus. "Aga ega ta nüüd kõige paremini ei läinud, aga eks näeb."

Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi abituriendi Madli Lehiste arvates oli kõige keerulisem lugemisülesanne. "Keeruline oli see arusaamine tekstist. Kirjandi osa läks paremini kui lugemine, valisin esimese teema."

Toimetaja: Merit MaaritsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema