1. jalaväebrigaad tähistas 99. aastapäeva ({{commentsTotal}})

Kaitseväe peamine manööverüksus, esimene jalaväebrigaad tutvustas täna oma 99. sünnipäeval kaitseväe igapäevaelu ja relvastust.

Täna 99 aastat tagasi asuti Tallinnas komplekteerima eesti sõjaväelastest Peeter Suure merekindluse teist kindluspolku. Vabadussõjas osales see üksus esimese jalaväerügemendi nime all. Kolmeteistkümne aasta eest loodi tema õigusjärglasena 1. Jalaväebrigaad staabiga Tapal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegusel territooriumil oleme alates 2014. aastast seoses riigikaitse arengukava ümbervaatamisega. Arengut võime näha me põhimõtteliselt igapäevaselt seoses soomusmanöövri arenguga. Linnak areneb tunduvalt, esimene uus kasarm on juba valmimas. Brigaad on viimase kahe aasta jooksul väga tugevaks läinud," rääkis 1. jalaväebrigaadi staabiveebel Andres Rebane.

Brigaadis teenib seitsmes pataljonis ja kolmes üksikkompaniis ligi 5000 kaitseväelast. Brigaadi relvastusse kuuluvad suurtükid, õhutõrjekahurid ja relvasüsteemid, lahingmanöövriüksuste soomukid, lähitulevikus seisab ees soomusmanöövrivõime arendamine.

"Kaitsevägi on kõvasti arenenud, mina ei kujuta ette, mis oli see elu siin 10 aastat tagasi, aga nii palju, kui ma jutu järgi olen kuulnud, see on ikka öö ja päev. Kogu aeg üritatakse üksteisega koostööd teha. Nüüd on meil ka siin liitlasüksused, kellega me oleme ka väga tihedat koostööd teinud. Hiljuti käisime ise laskmas, nii kaugtuld kui ka otselaskmisi teostamas," selgitas 1. jalaväebrigaadi suurtükipataljoni tulerühma vanem, seersant Robert Laurand.

Ajateenistus esimeses jalaväebrigaadis annab lisaks erialaoskustele ka hea ettevalmistuse tsiviileluks.

"Teenistus 1. jalaväebrigaadis on olnud huvitav, on andnud rohkem juurde, kui ma alguses oskasin mõelda. Edasi lähen õppima infotehnoloogiat. Kindlasti olen palju pädevam uutes katsumustes, mida ma võib-olla varem ei oleks osanud isegi näha," nentis ajateenija Aaret Randjärv.

1. jalaväebrigaadi ülema kolonelleitnant Veiko-Vello Palmi sõnul on järgmisel aastal sajandat sünnipäeva tähistav 1. jalaväebrigaad ühtlasi nii Eesti vanim kui samas ka kõige kiiremini arenev üksus. "Oleme täielikult lahinguvalmis ning suuteline Eestit kaitsma samal moel, nagu seda tegi meie eelkäija Vabadussõjas," ütles kolonelleitnant Palm.

Täna hommikul Tapa linnakus aset leidnud rivistusel anti üle aasta ohvitseri, allohvitseri, sõduri ja töötaja tiitlid. 1. jalaväebrigaadi aasta ohvitser on õhutõrjepataljoni ülem major Priit Pikner, aasta allohvitser vanemveebel Indrek Roosaar Kalevi jalaväepataljonist, aasta sõdur Scoutspataljonis teeniv kapral Janar Peets ning aasta töötaja 1. jalaväebrigaadi staabi referent Kätlin Vildek.

Tapa linnakusse saabunud külalised said tutvuda brigaadi relvastuse ja tehnikaga ning osaleda võistlustes ja mängudes. Esmakordselt korraldati lahtiste uste päeva raames ka karjääripäev, kus lisaks kaitseväe struktuuriüksustele tutvustasid oma tegevust politsei- ja piirivalveamet, päästeamet ning vanglaamet.

Tänane 1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuulub elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate baasil Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon ning suurtükiväepataljon. Sel aastal saab 1. jalaväebrigaad oma käsutusse ka esimesed moodsad jalaväe lahingumasinad CV9035.

Toimetaja: Jaak Eelmets, Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics