Transiidisektoris ollakse rasketest oludest hoolimata optimistlikud ({{commentsTotal}})

Eelmisel nädalal toimunud Venemaa suurimal transiidimessil Eesti esindajad veel konkreetsete lepingute sõlmimiseni ei jõudnud, kuid lootust selleks nende kinnitusel siiski on. Kaubamahtude vähenemise tingimustes tuleb otsida nišše, mida konkurendid ei paku.

Madalad toormehinnad on Eesti transiidisektori esindajate sõnul pannud raskustesse ka Venemaa ja teiste riikide raudtee- ning transiidisektorid ja hästi ei lähe kellelgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pigem on ikkagi majanduslikud probleemid. Et kui toormehinnad on all, siis igaüks loeb ikkagi seda viimast senti, et see kaup kuidagig ära viia," selgitas Eesti Raudtee kommertsdirektor Toomas Uibopin. "Langes ju eelkõige masuut ja masuudi hind koos nafta hinnaga on väga madal ja siin ongi puhas majanduslik põhjus, et Vene sadamates on endas ka kaubamahud langenud ja ongi kasulikum sinna vedada."

"Transiidimahtude vähenemine on kindlasti ees, aga veel kord - siin tuleb siis otsida oma nišše, kus me saaksime osutada teenuseid, mida konkurendid täna ei ole valmis pakkuma," rõhutas omakorda Transiidikeskuse AS juht Erik Laidvee.

Kui Eesti Raudtee kommertsdirektor oli tulevikust rääkides ettevaatlik, siis Laidvee sõnul ehk päris tühjade pihkudega tagasi ei tuldudki.

"Otseselt selliseid lepinguid me seal ei sõlminud, aga samas olid väga tõsised kohtumised kahe suure puistekauba eksportööriga, et sealt on lootust siiski ikkagi juba sellel aastal meie terminali kaudu käidelda," märkis Laidvee.

Aega, kus Eesti raudteerööbastel veereks päevas üle 30 rongipaari, ilmselt lähiaastatel tagasi ei tule. Hetkel on näiteks lahtine seegi, millised on mahud maikuus.

Erik Laidvee sõnul ootab ta aga järgmisel aastal konteinerterminalis väikest mahtude kasvu, umbes 3-5 protsenti. Ent mida siis saaks praegustes oludes sektori olukorra leevendamiseks ära teha?

"Eks me peame tegema suuremat koostööd meie terminalidega, kes on tegelikud kauba toojad ja meie peame olema võimalikult paindlikud lihtsalt," vastas Eesti Raudtee kommertsdirektor Uibopin.

"Kindlasti tuleks üle vaadata rohkem riiklikud tasud, navigatsioonitasud ja raudtee poole pealt infrastruktuuritasu arvestamise metoodika ja määrad," lisas Laidvee.

Majandussidemete soojendamise kõrval märkisid transiidisektori esindajad ka poliitilist aspekti, sest erinevalt Lätist ja Leedust messil Eesti poliitikuid ei olnud.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema