Rootsi julgeolekuasutused on võimaliku terroriohu tõttu kõrgendatud valmisolekus ({{commentsTotal}})

{{1461656590000 | amCalendar}}

Ajalehe Aftonbladet andmetel on Rootsi kaitsepolitsei (Säpo) saanud informatsiooni, mis viitab kõrgenenud terroriohule.

Säpo ja kõrged politseiametnikud on asunud ohule reageerimiseks tegema tihedamat koostööd ning tööprotsessi juhtimiseks on loodud ka vastav võimuorganite staap, vahendas Yle.

"Ma kinnitan, et me töötame just praegu kõrgendatud valmisolekus, et hinnata meile laekunud informatsiooni, mille sisu me ei saa ümber lükata," kommenteeris Säpo pressiesindaja.

Pressiesindaja selgitas Aftonbladetile, et terroriohtu puudutava informatsiooni saamine on tavapärane osa tööst, kuid politseiametnike poolt praegu kasutusele võetud meetmed seda ei ole.

Võimude edasiste sammude kohta pressiesindaja täpsemaid selgitusi ei jaganud.

Väidetavalt on kõrgendatud valmisolek seotud Iraagi julgeolekuteenistustelt saabunud teatega, mille kohaselt on kuni 8 äärmusrühmituse ISIS võitlejat saabunud Rootsi ning kavandavad Stockholmis terrorirünnakuid tsiviilisikute vastu. Säpo pole neid ajakirjanduses levivaid väiteid kinnitanud.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.