Viilma: Narva Aleksandri koguduse puhul on tegu olnud valede otsustega ({{commentsTotal}})

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Peapiiskop Urmas Viilma ütles, et kirik üritab koostöös riigiga pankroti varast välja osta Narva Aleksandri Suurkirikut, et hoone saaks jätkata tegevust nii sakraal- kui ka kultuuriobjektina.

Kirik kuulutas välja korjanduse pankrotistunud Narva Aleksandri koguduse toetuseks ja varade päästmiseks. Urmas Viilma kordas, et luterliku kirikul on sügavalt häbi, et üks kogudus on Eestis pankrotti läinud.

„Need inimesed ei ole kuhugi kadunud. Selles mõttes jätkab kogudus tegevust. Aga juriidiline registreeritud usuline ühendus Narva Aleksandri Kogudus – selle suhtes on pankrot välja kuulutatud ja eks tulemus on nii nagu ikka iga pankrotikaasuse puhul,“ rääkis Urmas Viilma „Terevisioonis“.

Küsimus on keerelnud selle ümber, kas tegu on olnud valede majandusotsustega või on planeeritud halvasti. „Antud juhul on loomulikult olnud tegemist valede otsustega ja selle üle on mul väga häbi,“ ütles Viilma. Tema hinnangul võiks jääda kasutusele nii kiriku kui kultuuriobjektina, nagu see taastamise järel on ette nähtud.

Saku vallas “Talu” laagrikeskuses koguneb täna Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) kirikukogu, kus peapiiskop esitab EELK tegevusaruande ja annab hinnangu kiriku hetkeolukorrale.

Lisaks kiriku igapäevaelu korraldamisega seotud küsimustele käsitletakse seekordsel istungjärgul ka Välis-Eesti ehk diasporaakoguduste teenimisega seotud muudatusi kirikuseadustikus ning koguduste juhtorganite korraliste valimiste väljakuulutamisega seonduvat.

Päevakorras on ka Mustamäe Kiriku Sihtasutuse asutamine, mille esmaseks ülesandeks on uue kirikuhoone rajamine Mustamäele.

Istungipäeva teisel poolel antakse ülevaade 12 kuud vältavast projektist "Reformatsioon 500", mille avapauk antakse juba sellel sügisel, 9. oktoobril, Oleviste kirikus. Tutvutakse ka istungjärgu toimumispaigaks oleva laagrikeskuse “Talu” olukorra ja tulevikuperspektiividega.Kotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.