Eelarvestrateegiaga lepiti kokku suuremates kinnisvarainvesteeringutes ({{commentsTotal}})

{{1461668337000 | amCalendar}}

Valitsus kiitis kabinetinõupidamisel heaks riigile oluliste kinnisvaraobjektide investeeringud, mis teiste seas toovad kaks uut päästekomandot, kaunite kunstide koolile uue õppehoone ning CO2 kvootide müügitulu toel lasteaedade renoveerimise.

"Valitsus investeerib aastas keskmiselt 70 miljonit eurot selleks, et ehitada uusi ja korda teha seniseid riigile vajalikke hooneid," sõnas peaminister Taavi Rõivas.

Riigi eelarvestrateegia 2017-2020 raames kindlustas valitsus rahalise katte kokku kaheksale projektile, mille projekteerimist või ehitamist saab alustada juba sel aastal.

Rahastuse saanud projektid

Suuremahulistest projektidest otsustati rahastada Eesti saatkonnahoone rekonstrueerimist Moskvas, Rüütelkonna hoone väljaehitamist Toompeal Tallinnas, kuhu 2018. aastaks tuleb Euroopa Liidu eesistumise ajaks riigi esindushoone.

"Moskvas peab meil samuti olema väga uhke hoone, sest Moskvas, kus meie suhted pole Venemaaga alati mitte kõige paremad, olgu see siis selline selge lipp ja sümbol sellest, milline on Eesti," märkis rahvusvahelise kaitseuuringu keskuse direktor Jüri Luik "Aktuaalsele kaamerale".

Samuti lõpetatakse Lennusadama projekt, mille käigus ehitatakse välja muuseumi kõrval asuv administratiivhoone ja neid ümbritsev teedevõrgustik, ja projekteeritakse Kommunismiohvrite memoriaal, mis rajatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise aastaks 2018 Maarjamäele Tallinnas.

"Esialgne kokkuvõte oli, et kommunismiohvrite nimesid peaks olema vähemalt 20 000, paari kuulise töötlemise tulemusena me nägime, et neid on vähemalt 35 000 ja paljud materjalid on veel läbi töötlemata," rääkis Eesti Memento liidu juhatuse esimees Leo Õispuu "Aktuaalsele kaamerale".

Valitsuselt sai rahastuse ka kaunite kunstide kooli projekteerimine, mille eesmärk on tuua Tallinnas valmivasse uude õppehoonesse ühe katuse alla Georg Otsa nimeline muusikakool, Tallinna muusikakeskkool ja Tallinna balletikool.

"Seda on väga vaja. Sellepärast, et inimesed teavad, et need õppehooned on küll korrastatud, aga muusikaõppeasutustele täiesti mitte sobivad. Meie oleme ka Otsa-koolis teinud kõik, mis võimalik. Aga väga kallite muusikainstrumentide, näiteks harfide hinnad 20–30 00 eurot, löökpillid sama. Nende transport ilma liftideta, mööda treppe – see kindlasti ei ole kaasaegne õpikeskkond," märkis Georg Otsa nimelise muusikakooli direktor Aarne Saluveer "Aktuaalsele kaamerale".

Ühtlasi rahastataks Vändra ja Vastseliina päästekomandode hoonete ehitus ja riigikohtu hoone renoveerimise projekteerimist.

CO2 kvoodi müügiga toetatakse lasteaedade ja hooldekodude renoveerimist

Lisaks otsustas valitsus CO2 kvootide müügitulu arvelt toetada kohalikke omavalitsusi, et renoveerida lasteaedu ja hooldekodusid. Sellega väheneb hoonete energiatarbimine ja vähenevad ülalpidamiskulud. Aastani 2017 on planeeritud lasteaedadesse investeerida ligikaudu 14 miljonit eurot ja hooldekodudesse ligikaudu 12 miljonit eurot.

Varem on valitsus riigi eelarvestrateegia raames otsustanud rahastada Euroopa Liidu IT-agentuuri hoone, Ugala teatri, Eesti Rahvusringhäälingu uudistehoone, Tallinna vangla, Pärnu politsei- ja päästeameti ühishoone, Tallinna uue kohtumaja, terviseameti uue hoone, Tallinna ajaloo- ja filmimuuseumi Maarjamäe kompleksi, Arvo Pärdi keskuse, Lilleküla staadioni ja Nukuteatri hoovimaja projekteerimist, ehitamist või laiendamist.

Alates 2019. aastast on kavas suurendada riigieelarves remondifondi makseid eesmärgiga tagada riigi hoonete stabiilsem rahastus, vähendada ühekordsete investeeringuotsuste mahtu ja ennetada remondivõla tekkimist.

Tõstetakse mitmeid toetusi

Samuti on eelarvestrateegia üks prioriteet on julgeoleku tugevdamine. Lisaks suurendatakse mitmeid toetusi, tõstetakse tulumaksuvaba miinimumi ja alandatakse sotsiaalmaksu. Järgmisel aastal tõuseb kolme ja enamalapselise pere toetus 400 eurole kuus, mis läheb maksma 17,3 miljonit eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maksutagastus madalapalgalistele võtab 38,1 miljonit. Sotsiaalmaksu langetamine 32,5 protsendini võtab eelarvest 40,7 miljonit. Tulumaksuvaba miinimumi tõus 180 euroni kuus läheb maksma 15,7 miljonit eurot. Elatisabi fondi suunatakse 7,2 miljonit. Kaitseeelarvele lisaks eraldatakse kolme aasta jooksul 24,9 miljonit eurot liitlaste vastuvõtmisega seotud taristu rajamisse.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics