Euroopa Nõukogu peasekretär arutas Eesti tulevast eesistumisperioodi ({{commentsTotal}})

Eestis viibis täna ametlikul visiidil Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jagland, et arutada Eesti tulevast eesistumisperioodi.

Visiit oli ajendatud sellest, et Eesti võtab rotatsiooni korras 18. mail Bulgaarialt üle Euroopa Nõukogu ministrite komitee eesistumise. Poliitiliselt esindab organisatsiooni eesistumise ajal eesistujariigi välisminister, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Välisminister Marina Kaljurand ütles pärast kohtumist Jaglandiga, et 47 liikmesriigi eestkõnelejaks saades seisab Eesti tugevalt Euroopa ühiskonna põhiväärtuste: inimõiguste, demokraatia ja õigusriigi eest.

"Nendes küsimustes me järkama Bulgaaria poolt tõstatatud ja nende poolt juba jätkatud küsimusi ja püüame lsiada ka Eesti mõõtme, ehk püüame lisada juurde digitaalse mõõtme," ütles välisminister Marina Kaljurand.

"Eestil on väga palju teadmisi, kogemusi ja kõrgelt arenenud tehnoloogiat, mis võimaldab teil nende teemadega tegelemisel olla esirinnas ja viia nende probleemide lahendamine kõrgemale tasemele nii Euroopa Nõukogus kui saada ka rahvusvahelist tunnustust," märkis Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jagland.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.