Häirekeskuse töötaja sai telefoni teel elu päästmise eest teenetemärgi ({{commentsTotal}})

OLE juhatuse esimees Tamo Vahemets, Anne Kuuskmann ja siseminister Hanno Pevkur. Autor: häirekeskus

Rahvusvahelise raudteeohutuse ühenduse Operation Lifesaver Inc Eesti organisatsioon, MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) omistas häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhile Anne Kuuskmannile OLE teenetemärgi inimese elu päästmise eest raudteel. Tunnustuseni viis Kuuskmanni poolt ETV saatele "Pealtnägija" antud intervjuu.

OLE teenetemärk on kõrgeim tunnustus raudteeohutuse valdkonnas. Raudteeohutusnädala raames 26. aprillil toimunud OLE tänusündmusel Kuldne Tõkkepuu 2016 andis teenetemärgi Anne Kuuskmannile üle siseminister Hanno Pevkur.

Juhtumi toimumise ajal päästekorraldajana töötanud Anne Kuuskmanni oskuslik tegevus hädaabikõne menetlemisel aitas ära hoida õnnetuse 2008. a Lääne-Virumaal Tapa lähistel, kus 18-aastane noormees istus raudteerööbastel ja tahtis sooritada enesetappu. Saades teada, et inimene istub raudteerööbastel ja keeldub sealt ära minemast, teavitas Anne sellest oma kolleege, kes saatsid kohe sündmuskohale politsei ja kiirabi ning asusid täpsustama rongiliikluse infot. Samal ajal hoidis Anne oskusliku suhtlusega helistajat liinil ja veenis teda raudteelt ära tulema. Anne oli helistajaga telefoniühenduses, kuni oli veendunud, et politsei ja kiirabi on sündmuskohal ja oht on möödas.

Info selle kohta, et päästekorraldaja päästis enesetapumõtetega inimese raudteelt sai organisatsioon ETV saatest "Pealtnägija", kus Kuuskmann oma kogemustest häirekeskuse töötajana rääkis.

"See hädaabikõne on jäänud mulle sügavalt hinge," meenutas Anne Kuuskmann. "Helistas 18-aastane poiss, kes istus raudteerööbastel ja ütles, et ta ootab rongi. Minu raske ülesanne oli, kuidas saada noormees sealt rööbastelt maha, suheldes temaga telefonikõnes. Alustasin vestlemist tema lapsepõlvest, jõudsin vanemate ja pruudini, mis oligi põhjus, et ta tahtis teha enesetappu. Samaaegselt edastasin info politseile ja kiirabile, kes kõne ajal juba sõitsid. Kui ma kuulsin, et selle poisi juurde jõudis politsei, panin ma telefoni ära ja tundsin – jah, ma olen inimese päästnud," rääkis Anne Kuuskmann "Pealtnägijas".

Tänaseks on Anne Kuuskmann tõusnud häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhiks.

OLE on 2004. aastal AS Eesti Raudtee eestvedamisel asutatud mittetulundusühing, mille missioon on suurendada oluliselt elanikkonna teadlikkust raudteeliiklusega kaasnevatest võimalikest ohtudest ja õiguspärasest käitumisest raudteel. OLE eesmärk on vähendada raudteedel toimuvate liiklusõnnetuste ning nendes hukkunud ja vigastatud inimeste arvu. OLE liikmed on AS Eesti Raudtee, AS EVR Cargo, Edelaraudtee Infrastruktuuri AS ja AS GoRail.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.