Häirekeskuse töötaja sai telefoni teel elu päästmise eest teenetemärgi ({{commentsTotal}})

OLE juhatuse esimees Tamo Vahemets, Anne Kuuskmann ja siseminister Hanno Pevkur.
OLE juhatuse esimees Tamo Vahemets, Anne Kuuskmann ja siseminister Hanno Pevkur. Autor/allikas: häirekeskus

Rahvusvahelise raudteeohutuse ühenduse Operation Lifesaver Inc Eesti organisatsioon, MTÜ Operation Lifesaver Estonia (OLE) omistas häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhile Anne Kuuskmannile OLE teenetemärgi inimese elu päästmise eest raudteel. Tunnustuseni viis Kuuskmanni poolt ETV saatele "Pealtnägija" antud intervjuu.

OLE teenetemärk on kõrgeim tunnustus raudteeohutuse valdkonnas. Raudteeohutusnädala raames 26. aprillil toimunud OLE tänusündmusel Kuldne Tõkkepuu 2016 andis teenetemärgi Anne Kuuskmannile üle siseminister Hanno Pevkur.

Juhtumi toimumise ajal päästekorraldajana töötanud Anne Kuuskmanni oskuslik tegevus hädaabikõne menetlemisel aitas ära hoida õnnetuse 2008. a Lääne-Virumaal Tapa lähistel, kus 18-aastane noormees istus raudteerööbastel ja tahtis sooritada enesetappu. Saades teada, et inimene istub raudteerööbastel ja keeldub sealt ära minemast, teavitas Anne sellest oma kolleege, kes saatsid kohe sündmuskohale politsei ja kiirabi ning asusid täpsustama rongiliikluse infot. Samal ajal hoidis Anne oskusliku suhtlusega helistajat liinil ja veenis teda raudteelt ära tulema. Anne oli helistajaga telefoniühenduses, kuni oli veendunud, et politsei ja kiirabi on sündmuskohal ja oht on möödas.

Info selle kohta, et päästekorraldaja päästis enesetapumõtetega inimese raudteelt sai organisatsioon ETV saatest "Pealtnägija", kus Kuuskmann oma kogemustest häirekeskuse töötajana rääkis.

"See hädaabikõne on jäänud mulle sügavalt hinge," meenutas Anne Kuuskmann. "Helistas 18-aastane poiss, kes istus raudteerööbastel ja ütles, et ta ootab rongi. Minu raske ülesanne oli, kuidas saada noormees sealt rööbastelt maha, suheldes temaga telefonikõnes. Alustasin vestlemist tema lapsepõlvest, jõudsin vanemate ja pruudini, mis oligi põhjus, et ta tahtis teha enesetappu. Samaaegselt edastasin info politseile ja kiirabile, kes kõne ajal juba sõitsid. Kui ma kuulsin, et selle poisi juurde jõudis politsei, panin ma telefoni ära ja tundsin – jah, ma olen inimese päästnud," rääkis Anne Kuuskmann "Pealtnägijas".

Tänaseks on Anne Kuuskmann tõusnud häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhiks.

OLE on 2004. aastal AS Eesti Raudtee eestvedamisel asutatud mittetulundusühing, mille missioon on suurendada oluliselt elanikkonna teadlikkust raudteeliiklusega kaasnevatest võimalikest ohtudest ja õiguspärasest käitumisest raudteel. OLE eesmärk on vähendada raudteedel toimuvate liiklusõnnetuste ning nendes hukkunud ja vigastatud inimeste arvu. OLE liikmed on AS Eesti Raudtee, AS EVR Cargo, Edelaraudtee Infrastruktuuri AS ja AS GoRail.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema