Ekspertide sõnul tuleb fosforiidi kaevandamise võimalusi igal juhul uurida ({{commentsTotal}})

Fosforiidi kaevandamise võimalusi tuleb igal juhul uurida, isegi kui kopa maasse löömise aega või selle tõenäosust on ennatlik oletada, leidsid eksperdid täna maapõue strateegia arutelul. Eesti maavarad on tänase seisuga põhjalikult uurimata ja kaardistamata. Maapõue strateegia siht on anda küsimustele ammendavad vastused, et sellele tuginedes saaks otsustada, mida kaevandada ja mida mitte.

Kas ja millal jõutakse fosforiidi kaevandamiseni – sellele küsimusele ei ole praegu ei või jaa vastust. "Kuna rakendusuuringud on olnud pausil 20–25 aastat, siis mida varem asjalikke ja teaduslikult põhjendatud, keskkonnakaitseliselt tasakaalustatud uuringuid käivitada, seda kiiremini me hakkame seda infot koguma.“ rääkis Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura "Aktuaalsele kaamerale".

"Ega maapõuestrateegia ise ei vastagi sellele küsimusele, kas ja mis kuupäeval me kusagil midagi kaevama hakkame. Maapõuestrateegia peaks kirjeldama seda protsessi ja neid mehhanisme, kuidas me mingitele otsustele jõuame," märkis Tartu ülikooli ökoloogia instituudi direktor Leho Ainsaar.

"Ka keskkonnakaitse poolt on meil veel väga palju uurimata. Eestimaa on veel korralikult kaardistamata. See töö on väga palju aastaid tegemata ja seetõttu on ka väga raske öelda, millist keskkonnamõju mingi tegevus omab," Eestimaa Looduse Fondi juht Silvia Lotman.

"Oleme strateegia koostamisega tegelikult alustanud ja teame seda, et me ei tea kõike. Vaja on uurida ja välja selgitada faktid, seejärel saame otsustada," märkis keskkonnaministeeriumi maapõue osakonna juht Maris Saarsalu.

Saarasalu sõnul peaks maapõuestrateegia valmima 2017. aasta lõpuks. "Seejärel peab riigikogu otsustama, kas see on sobiv strateegia meie riigi jaoks." Saarsalu sõnul on nimetatud maapõuevarude kaevandamine järgmise paarikümne aasta küsimus. "Ma arvan see on 10–20 aasta perspektiiv."

Toimetaja: Merit MaaritsKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics