Noorte töömessi korraldaja sõnul on tööandjaid sinna meelitada raske ({{commentsTotal}})

Kui töömess täna pärastlõunal avati, oli noorte huvi tööleidmise vastu väga suur. Seda aga ei saa väita tööandjate kohta – noori ootas messil 12 tööandjat, lisaks mitmed vabatahtlikke otsivad organisatsioonid. Messi ühe korraldaja, Liis Mäeotsa sõnul on mess teist aastat järjest noorte seas väga populaarne, kuid tööandjaid on sinna raske meelitada.

"Selles suhtes on üsna nukker seis, et nagu näha, noori on nii palju, et võiks minna messihalli, aga 10–15 ettevõttega me sinna ei lähe. Põhjendused on kindlasti ka seadusandlikud, et võivad tulla ette takistused seadusandluses, tahetakse pikki tööpäevi, mida noor ei saa seadusandlusest tulenevalt teha." märkis Mäeots "Aktuaalsele kaamerale".

Sotsiaalministeerium on algatanud kavatsuse töölepingu seaduse muutmiseks, mis lõdvendaks alaealistele seatud tööpiiranguid. Eelkõige puudutab see 15–17-aastaseid noori. Kavatsuses käsitletakse näiteks võimalusi pikendada alaealiste tööaega koolivälisel ajal, kaotada üle 12-aastaste puhul kohustus taotleda tööinspektori luba ja muuta alaealistele lubatud tööde loetelu.

Neil tööandjatel aga, kes täna Tallinnast toimunud messist osa võtsid, on ka praeguste piirangute juures noortele tööd pakkuda. "Kuna me pakume oma töötajatele väga paindlikku töögraafikut, siis on meil võimalik nende piirangutega toime tulla ja ühildada noortel nii töö kui koolis käimine," selgitas McDonalds'i turundusjuht Mariliis Mill.

Noored, kes messi külastasid ütlevad, et töö leidmine ei ole tõesti lihtne.

"Ma ütleksin, et see on minu vanuses raske," rääkis 14-aastane Eliisabet

"Mõndadesse kohtadesse otsitakse ikka rohkem neid, kellel on töökogemust olnud, aga kuna ma olen alaealine, nii noor veel, siis mingil määral on ikka raskem," märkis Kaarin.

"Ma olen kolm kuud otsinud, raske on, päris palju tahetakse töökogemust saada enne," nentis Kätlin.

Toimetaja: Merit MaaritsLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.