Noorte töömessi korraldaja sõnul on tööandjaid sinna meelitada raske ({{commentsTotal}})

Kui töömess täna pärastlõunal avati, oli noorte huvi tööleidmise vastu väga suur. Seda aga ei saa väita tööandjate kohta – noori ootas messil 12 tööandjat, lisaks mitmed vabatahtlikke otsivad organisatsioonid. Messi ühe korraldaja, Liis Mäeotsa sõnul on mess teist aastat järjest noorte seas väga populaarne, kuid tööandjaid on sinna raske meelitada.

"Selles suhtes on üsna nukker seis, et nagu näha, noori on nii palju, et võiks minna messihalli, aga 10–15 ettevõttega me sinna ei lähe. Põhjendused on kindlasti ka seadusandlikud, et võivad tulla ette takistused seadusandluses, tahetakse pikki tööpäevi, mida noor ei saa seadusandlusest tulenevalt teha." märkis Mäeots "Aktuaalsele kaamerale".

Sotsiaalministeerium on algatanud kavatsuse töölepingu seaduse muutmiseks, mis lõdvendaks alaealistele seatud tööpiiranguid. Eelkõige puudutab see 15–17-aastaseid noori. Kavatsuses käsitletakse näiteks võimalusi pikendada alaealiste tööaega koolivälisel ajal, kaotada üle 12-aastaste puhul kohustus taotleda tööinspektori luba ja muuta alaealistele lubatud tööde loetelu.

Neil tööandjatel aga, kes täna Tallinnast toimunud messist osa võtsid, on ka praeguste piirangute juures noortele tööd pakkuda. "Kuna me pakume oma töötajatele väga paindlikku töögraafikut, siis on meil võimalik nende piirangutega toime tulla ja ühildada noortel nii töö kui koolis käimine," selgitas McDonalds'i turundusjuht Mariliis Mill.

Noored, kes messi külastasid ütlevad, et töö leidmine ei ole tõesti lihtne.

"Ma ütleksin, et see on minu vanuses raske," rääkis 14-aastane Eliisabet

"Mõndadesse kohtadesse otsitakse ikka rohkem neid, kellel on töökogemust olnud, aga kuna ma olen alaealine, nii noor veel, siis mingil määral on ikka raskem," märkis Kaarin.

"Ma olen kolm kuud otsinud, raske on, päris palju tahetakse töökogemust saada enne," nentis Kätlin.

Toimetaja: Merit MaaritsVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics