Hispaania viimase hetke koalitsioonikõnelused ebaõnnestusid ({{commentsTotal}})

Uued üldvalimised on ilmselt möödapääsmatud, kuna teisipäeval peetud viimase hetke koalitsioonikõnelused ebaõnnestusid, teatas peamise opositsioonierakonna, sotsialistide liider Pedro Sanchez.

"Me oleme liikumas uute valimiste poole," ütles Sanchez pärast kohtumist kuningas Felipe VI-ga, kellele ta ütles, et ei suutnud jõuda koalitsioonileppeni.

Hispaania 20. detsembri valimised tegid lõpu traditsioonilisele kahepartei süsteemile, tugeva toetuse sai kaks uut erakonda. Ükski partei ei saavutanud 350-kohalises parlamendis enamust ning keegi neist ei ole suutnud koguda piisavat toetust valitsuse moodustamiseks.

Kui 2. maiks ei suudeta valitsust moodustada, saadab kuningas vastavalt seadusele parlamendi laiali ja uued valimised korraldatakse 26. juunil.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.