Minister: tähtsad objektid Belgias on kaitstud ({{commentsTotal}})

Eestis visiidil viibiv Belgia kaitseminister Steven Vandeput kinnitas, et Belgia liitub 1. jaanuarist NATO küberkaitsekeskusega ning loodab ka edaspidi osaleda Baltimaade õhuturbemissioonil. Hiljutiste Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute valguses kinnitas minister, et strateegilised objektid Belgias on kaitstud.

Belgia on lõpetamas 6. õhuturbemissiooni Balti regioonis. Kaitseminister Hannes Hanso kinnitas ERR-i raadiouudistele, et Belgia teeb seda ka tulevikus, kuna kahe riigi nägemus julgeolekuväljakutsetest langeb kokku.

Hanso ütles, et juba eelmisel NATO tippkohtumisel Walesis keskenduti Euroopa probleemide lahendamisele ja nüüd, peatsel Varssavi tippkohtumisel, peab keskendumine meie piirkonnale saama tsementeeritud.

Belgia kaitseminister Steven Vandeput kinnitas, et NATO on üks ja me ei saa teha valikuid julgeolekuväljakutsete vahel.

Rääkides Belgia õhuturbemissioonist Baltimaades, ütles Vandeput, et "neile, kes arvavad heaks mängida meie piiridega, tuleb näidata, et me oleme valmis alati kui vaja".

Ta ütles ka, et kuigi Belgia lõpetab oma õhuturbemissiooni homme, jätkatakse osalemist teistes valdkondades, näiteks võetakse osa eriõppustest ja alates 1. jaanuarist saab Belgiast NATO küberkaitsekeskuse partner.

"Ja me mõtleme tõsiselt selle peale, et pärast järgmist aastat võtame taas ette õhuturbemissiooni Baltimaades," lisas ta.

Mõistagi küsiti Vandeputilt hiljutiste terrorirünnakute kohta Pariisis ja Brüsselis. Kuigi palju on kritiseeritud näiteks sõjaliste objektide kaitsmist, öeldes, et need on kaitstud väga nõrgalt ja sissepääs neisse on väga lihtne, rõhutas minister, et kõik Pariisi rünnakute korraldajad on trellide taga.

"Meie julgeolekujõud on teinud väga head koostööd ja kasutusele on võetud kõik mõeldavad meetmed. Kuid peatada hullumeelset, kelle seljakott on lõhkeainet täis, pole kunagi kerge. Väljastpoolt on väga lihtne kritiseerida," rääkis Vandeput.

"Selge see, et Belgias on inimesi, kelle kavatsused pole head ja me peame nad leidma ja trellide taha saatma. Me teeme sellega väga kõva tööd ja investeerime sellesse palju. Mis putuub strateegiliste objektide kaitsmisse Belgias, siis ma ei hakka selgitama, kuidas me seda teeme, aga need on kaitstud," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema