Minister: tähtsad objektid Belgias on kaitstud ({{commentsTotal}})

Eestis visiidil viibiv Belgia kaitseminister Steven Vandeput kinnitas, et Belgia liitub 1. jaanuarist NATO küberkaitsekeskusega ning loodab ka edaspidi osaleda Baltimaade õhuturbemissioonil. Hiljutiste Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakute valguses kinnitas minister, et strateegilised objektid Belgias on kaitstud.

Belgia on lõpetamas 6. õhuturbemissiooni Balti regioonis. Kaitseminister Hannes Hanso kinnitas ERR-i raadiouudistele, et Belgia teeb seda ka tulevikus, kuna kahe riigi nägemus julgeolekuväljakutsetest langeb kokku.

Hanso ütles, et juba eelmisel NATO tippkohtumisel Walesis keskenduti Euroopa probleemide lahendamisele ja nüüd, peatsel Varssavi tippkohtumisel, peab keskendumine meie piirkonnale saama tsementeeritud.

Belgia kaitseminister Steven Vandeput kinnitas, et NATO on üks ja me ei saa teha valikuid julgeolekuväljakutsete vahel.

Rääkides Belgia õhuturbemissioonist Baltimaades, ütles Vandeput, et "neile, kes arvavad heaks mängida meie piiridega, tuleb näidata, et me oleme valmis alati kui vaja".

Ta ütles ka, et kuigi Belgia lõpetab oma õhuturbemissiooni homme, jätkatakse osalemist teistes valdkondades, näiteks võetakse osa eriõppustest ja alates 1. jaanuarist saab Belgiast NATO küberkaitsekeskuse partner.

"Ja me mõtleme tõsiselt selle peale, et pärast järgmist aastat võtame taas ette õhuturbemissiooni Baltimaades," lisas ta.

Mõistagi küsiti Vandeputilt hiljutiste terrorirünnakute kohta Pariisis ja Brüsselis. Kuigi palju on kritiseeritud näiteks sõjaliste objektide kaitsmist, öeldes, et need on kaitstud väga nõrgalt ja sissepääs neisse on väga lihtne, rõhutas minister, et kõik Pariisi rünnakute korraldajad on trellide taga.

"Meie julgeolekujõud on teinud väga head koostööd ja kasutusele on võetud kõik mõeldavad meetmed. Kuid peatada hullumeelset, kelle seljakott on lõhkeainet täis, pole kunagi kerge. Väljastpoolt on väga lihtne kritiseerida," rääkis Vandeput.

"Selge see, et Belgias on inimesi, kelle kavatsused pole head ja me peame nad leidma ja trellide taha saatma. Me teeme sellega väga kõva tööd ja investeerime sellesse palju. Mis putuub strateegiliste objektide kaitsmisse Belgias, siis ma ei hakka selgitama, kuidas me seda teeme, aga need on kaitstud," kinnitas ta.

Toimetaja: Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised