Põlvamaal toimus esimene haldusreformi rahvakoosolek ({{commentsTotal}})

Põlvamaal on haldusreform jõudnud punkti kus piltlikult öeldes räägivad kõik kõigiga korraga läbi. Samas pole aga maakonnas toimunud ühtegi avalikku arutelu, kus ka tavakodanikud saaksid sõna sekka öelda. Et seda muuta, on kogukonnad üle maakonna kutsunud kokku rahvakoosolekud "Kuhu edasi?", millest esimene toimuski eile Mikitamäel.

Möödunud aastal paistis Mikitamäe silma kurioosse juhtumiga, mil volikogu tegi ühinemisettepaneku naabervallale Värskale, kuid pärast läbirääkimiste edukat lõpetamist lükkas lepingu tagasi. Nüüd on saadud aru, et ebaõnnestumise üheks põhjuseks võis olla kogukonna kõrvalejätmine aruteludelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle tundub, et põhiline viga on olnud selles, et kogu see valdade ühinemise teema on jäänud volikogude ja suletud komisjonide tasemele, kus on küll hästi targad inimesed ja spetsialistid kohal, aga kogukonnad ja sellised tavalised inimesed, kes tegelikult nendest teenustest elavad nemad on jäänud kõrvale," ütles algatuse "Kuhu edasi?" üks eestvedajatest ja Mikitamäe Kooli hoolekogu esimees Igor Taro

Et sellist viga edaspidi vältida toimuski eile Mikitamäel esimene "Kuhu edasi?" rahvakoosolek poolesaja inimese osavõtul. Ühiselt arutati küsimuste üle nagu mis peaks tuleviku omavalitsuses olema, et seal ka edaspidi elada, või et sinna elama kolida - näiteks nagu peab plaani praegu Räpinas elav Imre Raudsepp.

"Noortel inimestel on kindlasti tähtis, et tööd oleks, et ettevõtlust maapiirkondades kuidagi soodustatakse äkki, et lastel oleks koolis käia, et ei peaks väga kaugele viima neid, siis päästeteenistus võiks olla lähemal," ütles tulevane Mikitamäe elanik Imre Raudsepp.

Karisilla küla elanik Elli Lepasild soovib, et olemas oleks kõik teenused ja säiliks töökoht ja et maal oleks hea elada.

Aga arutelu punkte oli teisigi. "Põhiküsimus on tegelikult see, miks on omavalitsus mulle tähtis, et mis teenuseid ma sealt tegelikult saan, kuidas see valdade ühinemine tegelikult mõjutab ja mida see tegelikult üldse ei mõjuta," ütles Igor Taro veel.

Sellised kogukondade kokkukutsutud rahvakoosolekud toimuvad lähiajal ka teistes Põlvamaa omavaltisustes.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.