Põlvamaal toimus esimene haldusreformi rahvakoosolek ({{commentsTotal}})

Põlvamaal on haldusreform jõudnud punkti kus piltlikult öeldes räägivad kõik kõigiga korraga läbi. Samas pole aga maakonnas toimunud ühtegi avalikku arutelu, kus ka tavakodanikud saaksid sõna sekka öelda. Et seda muuta, on kogukonnad üle maakonna kutsunud kokku rahvakoosolekud "Kuhu edasi?", millest esimene toimuski eile Mikitamäel.

Möödunud aastal paistis Mikitamäe silma kurioosse juhtumiga, mil volikogu tegi ühinemisettepaneku naabervallale Värskale, kuid pärast läbirääkimiste edukat lõpetamist lükkas lepingu tagasi. Nüüd on saadud aru, et ebaõnnestumise üheks põhjuseks võis olla kogukonna kõrvalejätmine aruteludelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle tundub, et põhiline viga on olnud selles, et kogu see valdade ühinemise teema on jäänud volikogude ja suletud komisjonide tasemele, kus on küll hästi targad inimesed ja spetsialistid kohal, aga kogukonnad ja sellised tavalised inimesed, kes tegelikult nendest teenustest elavad nemad on jäänud kõrvale," ütles algatuse "Kuhu edasi?" üks eestvedajatest ja Mikitamäe Kooli hoolekogu esimees Igor Taro

Et sellist viga edaspidi vältida toimuski eile Mikitamäel esimene "Kuhu edasi?" rahvakoosolek poolesaja inimese osavõtul. Ühiselt arutati küsimuste üle nagu mis peaks tuleviku omavalitsuses olema, et seal ka edaspidi elada, või et sinna elama kolida - näiteks nagu peab plaani praegu Räpinas elav Imre Raudsepp.

"Noortel inimestel on kindlasti tähtis, et tööd oleks, et ettevõtlust maapiirkondades kuidagi soodustatakse äkki, et lastel oleks koolis käia, et ei peaks väga kaugele viima neid, siis päästeteenistus võiks olla lähemal," ütles tulevane Mikitamäe elanik Imre Raudsepp.

Karisilla küla elanik Elli Lepasild soovib, et olemas oleks kõik teenused ja säiliks töökoht ja et maal oleks hea elada.

Aga arutelu punkte oli teisigi. "Põhiküsimus on tegelikult see, miks on omavalitsus mulle tähtis, et mis teenuseid ma sealt tegelikult saan, kuidas see valdade ühinemine tegelikult mõjutab ja mida see tegelikult üldse ei mõjuta," ütles Igor Taro veel.

Sellised kogukondade kokkukutsutud rahvakoosolekud toimuvad lähiajal ka teistes Põlvamaa omavaltisustes.

Toimetaja: Aleksander KrjukovViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema