Hanso: üksikasjad Visegradi üksuste saabumise asjus arutatakse läbi lähikuudel ({{commentsTotal}})

Kaitseminister Hannes Hanso ütles, et plaanib Visegradi riikide kaitseministritega arutada nende üksuste saabumist Balti riikidesse lähikuudel.

"Visegradi riikide plaan tuua oma maaväe allüksused Eestisse, Lätisse ja Leetu on kindel märk NATO liitlaste ühtsusest ja meie ühiste julgeolekuväljakutsete mõistmisest. Ma kohtun lähikuudel Visegradi kaitseministritega ja siis räägime üksikasjad täpsemalt läbi," ütles Hanso ERR-i uudisteportaalile.

Hanso märkis, et kõige tihedam on seni olnud Eesti sõjaline koostöö Poolaga. "Poola õhuväe ja maaväe üksused osalevad järgmisel nädalal algaval suurõppusel Kevadtorm. Sel suvel kavatseb Poola saata Eestisse ka soomukitel jalaväekompanii," sõnas Hanso.

"Kaitseministeerium töötab iga päev eesmärgiga suurendada liitlaste kohalolekut Eestis ja räägib läbi erinevate NATO liitlasriikidega ning pingutab kõvasti üksuste väljaõppevõimaluste tagamiseks Eestis. Tänavu suvel peetaval NATO Varssavi tippkohtumiselt ootame liitlaste veelgi suuremat tähelepanu meie piirkonna julgeolekuohtudele," kommenteeris kaitseminister.

Välisminister Marina Kaljurand lisas, et Visegradi riikide põhimõtteline valmisolek panustada Balti regiooni julgeolekusse on oluline initsiatiiv.

"See on järjekordne märk alliansi ühtsusest ning solidaarsusest liitlaste vahel NATO Varssavi tippkohtumise eel," ütles Kaljurand.

Ungari välisminister Peter Szijjarto teatas hiljuti, et Visegradi riigid jõudsid kokkuleppele, mille kohaselt iga riik saadab alates 2017. aastast NATO kohaloleku suurendamise meetmete raames Baltimaadesse oma üksused.

Kokkuleppe kohaselt saadetakse Visegrádi riikide üksused Balti riikidesse rotatsiooni korras kolmeks kuuks, ütles Szijjarto pärast eelmisel nädalal Jurmalas toimunud Baltimaade, Skandinaavia riikide ja Visegradi Neliku välisministrite kohtumist. Minister lisas, et korraga saadetakse Baltimaadesse 150 sõdurit igast riigist.

NATO Varssavi tippkohtumine toimub juuli alguses.

Visegradi riikide hulka kuuluvad Ungari, Tšehhi, Poola ja Slovakkia.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema