Hanso: üksikasjad Visegradi üksuste saabumise asjus arutatakse läbi lähikuudel ({{commentsTotal}})

Kaitseminister Hannes Hanso ütles, et plaanib Visegradi riikide kaitseministritega arutada nende üksuste saabumist Balti riikidesse lähikuudel.

"Visegradi riikide plaan tuua oma maaväe allüksused Eestisse, Lätisse ja Leetu on kindel märk NATO liitlaste ühtsusest ja meie ühiste julgeolekuväljakutsete mõistmisest. Ma kohtun lähikuudel Visegradi kaitseministritega ja siis räägime üksikasjad täpsemalt läbi," ütles Hanso ERR-i uudisteportaalile.

Hanso märkis, et kõige tihedam on seni olnud Eesti sõjaline koostöö Poolaga. "Poola õhuväe ja maaväe üksused osalevad järgmisel nädalal algaval suurõppusel Kevadtorm. Sel suvel kavatseb Poola saata Eestisse ka soomukitel jalaväekompanii," sõnas Hanso.

"Kaitseministeerium töötab iga päev eesmärgiga suurendada liitlaste kohalolekut Eestis ja räägib läbi erinevate NATO liitlasriikidega ning pingutab kõvasti üksuste väljaõppevõimaluste tagamiseks Eestis. Tänavu suvel peetaval NATO Varssavi tippkohtumiselt ootame liitlaste veelgi suuremat tähelepanu meie piirkonna julgeolekuohtudele," kommenteeris kaitseminister.

Välisminister Marina Kaljurand lisas, et Visegradi riikide põhimõtteline valmisolek panustada Balti regiooni julgeolekusse on oluline initsiatiiv.

"See on järjekordne märk alliansi ühtsusest ning solidaarsusest liitlaste vahel NATO Varssavi tippkohtumise eel," ütles Kaljurand.

Ungari välisminister Peter Szijjarto teatas hiljuti, et Visegradi riigid jõudsid kokkuleppele, mille kohaselt iga riik saadab alates 2017. aastast NATO kohaloleku suurendamise meetmete raames Baltimaadesse oma üksused.

Kokkuleppe kohaselt saadetakse Visegrádi riikide üksused Balti riikidesse rotatsiooni korras kolmeks kuuks, ütles Szijjarto pärast eelmisel nädalal Jurmalas toimunud Baltimaade, Skandinaavia riikide ja Visegradi Neliku välisministrite kohtumist. Minister lisas, et korraga saadetakse Baltimaadesse 150 sõdurit igast riigist.

NATO Varssavi tippkohtumine toimub juuli alguses.

Visegradi riikide hulka kuuluvad Ungari, Tšehhi, Poola ja Slovakkia.

Toimetaja: Aleksander KrjukovRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.