Internetikaubandusega kaasnevad pettused ka Eesti portaalide vahendusel ({{commentsTotal}})

Populaarsust koguv internetikaubandus tähendab, et sagenevad ka pettused. Ühest küljest on Eestis probleeme välismaiste veebilehtedega, kust on võimalik tellida ning teisest küljest esineb palju probleeme ka Eesti portaalidega, kes ei suuda kontrollida müüjaid, kes ennast nende lehtedel tooteid või teenuseid müüvad.

Alles eelmisel nädalal hoiatas tarbijakaitseamet inimesi internetis müüdava imetoote eest, milleks on Hallu Forte labajalgade deformeerimist parandav seade. Toodet ostes lubatakse tarbijale raha tagasi, kui toode ei mõju. See aga üldjuhul juhtubki - toode ei mõju, raha aga tagasi saada ei õnnestu. Selliseid imetooteid, olgu need siis salendavad, kiilaspäisust ravivad või midagi muud, leidub internetis palju. Ja nende müügi taga ei ole üldjuhul ühekordsed petturid.

"Kui me surfame internetis ja näeme reklaame ja näeme näiteks kiilanemisevastaseid vahendeid ja jõuame nendesse saitidesse, kus meile järjest räägitakse, kuidas see ikkagi aitab kõikide hädade vastu, siis kui me hakkame sealt kaevama, siis me leiame sealt, siis me leiame sealt rahvusvahelise kriminaalse ärivõrgustiku," ütles tehnoloogiaekspert Peeter Marvet.

Probleeme ei esine aga ainult välismaa veebilehtedelt ostetavate imetoodetega. Eestis on lugematul hulgal portaale, kes vahendavad väga erinevat kaupa. Tarbijakaitseamet ja politsei saavad nende puhul kõige rohkem kaebusi selle kohta, et inimene ei saa kaupa kätte ning raha ei tagastata. Täna Tallinnas toimunud pettuste ennetamise paneeldiskussioonil arutleti aga ka selle üle, et portaalid peaksid ise rohkem kontrollima neid, kelle tooteid või teenuseid nad vahendavad.

"Mul on hea meel, et vähemalt osad portaalid on asunud usaldusväärsuse nimel palju ära tegema, luues siin võimalikke turvatud maksekeskkondi või autentides neid müüjaid, kes nende portaalis tegutsevad," kommenteeris tarbijakaitseameti peadirektor Andres Sooniste.

Samas leidub endiselt väheturvatud keskkondi, kus petturid saavad vabalt tegutseda. Olukorda kommenteeris Põhja prefekt Kristian Jaani.

"Süütegu on alati hästi kallis riigi jaoks, see on väga keeruline, inimese jaoks kinldasti keeruline. Paraku neid süüteguseid kindlasti pannakse toime aasta jooksul päris palju, üle 2000 süüteo samas, mida me võime kõik kvalifitseerida sellsie üldise nimetsuega nagu petta saamine või kelmus ja kahju üle kolme miljoni euro ja eesmärk on see, et me ei peaks neid asju menetlema ja see, et me ei menetleks neid, see on ka see, et inimeste teadlikkus kasvab, kuidas ise ära hoida seda, et ta ei satuks ohvriks," ütles Põhja prefekt Kristian Jaani.

Praegu ongi käimas politsei- ja piirivalveameti ning tarbijakaitseameti ühine teavituskampaania "Ära lase ennast pügada", millega soovi tõsta inimeste teadlikkust erinevatest petuskeemidest.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema