Pevkur valiks PPA koosseisu suurendamise asemel palgatõusu ({{commentsTotal}})

Siseminister Hanno Pevkur ütles, et kui tal oleks valida, kas suurendada politsei- ja piirivalveameti (PPA) koosseisu või tõsta palku, siis ta valiks palgatõusu. Samuti viskas Pevkur õhku mõtte, et tulevikus sarnaselt riigikaitsekuludele kehtestada siseturvalisusele fikseeritud kulud.

"Kui vaadata seda, mis meid ees ootab, siis see on palju suurem väljakutse ja siin olen ma korduvalt varem öelnud, et ma ei näe ruumi enam politsei- ja piirivalveameti õhemaks lihvimisel. Meie ülesanne mitte ainult valitsuses, vaid ka parlamendis on tagada see, et PPA rahastus oleks piisav selleks, et ei peaks enam midagi vähendama," ütles Pevkur "Aktuaalsele kaamerale."

Politsei ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et tema alluvate palk on muu avaliku sektori töötajatega võrreldes alates 2008. aastast rohkem langenud ning kriisist välja tulles vähem tõusnud. Noori on raskem tööle meelitada eripensioni kui väärika töötasuga.

"PPA eelarve on jäänud maha. Ma arvan, et kui patrullpolitseiniku palk algaks 1500 eurost, siis oleks töötasu, millega oleks võimalik inimesi tööle võtta," ütles Vaher.

Vaher täpsustas, et praegu on palganumber umbes 1100-1200 eurot.

"Kui meil on võimalik kasvada, siis loomulikult me seda eelistame. Samas, kui on valida palgatõusu ja kasvu vahel, siis ma eelistan pigem inimestele paremat palka selleks, et neid rohkem motiveerida," ütles Pevkur.

Pevkur kommenteeris, et viimased aastad on olnud võimalus siseturvalisuse valdkonda eelisarendada. "Me liigume sinna poole, et palgad tõuseksid. Teisest küljest me peame arvestama seda palju maksumaksjal võimalusi on," märkis minister.

Pevkur tunnistas PPA-s ja ka teistes siseturvalisuse valdkonna sektorites on olnud tõepoolest rahapuudus.

"Seda saab laias laastus jagada neljaks. On personalivahendite küsimus, IT-valdkonna küsimus ja kinnisvara ning transportvara küsimused. /.../ Kui need neli suurt tükki moodustavad siseturvalisuses suurusjärgus 50-60 miljonit eurot aastas puudujääki, siis on selge, et lühikese perspektiiviga seda ei lahenda," nentis ta.

"Tuleb vaadata kaugemale ja sellepärast ka mõte, et lisaks kahele protsendile sõjalisele riigikaitsele lepiks üldiselt kokku, et me oleme rohkem edaspidi valmis arendama siseturvalisust ja seeläbi tuleb vaadata palju maksumaksjal selleks võimalusi on," pakkus Pevkur välja.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema