Pevkur valiks PPA koosseisu suurendamise asemel palgatõusu ({{commentsTotal}})

Siseminister Hanno Pevkur ütles, et kui tal oleks valida, kas suurendada politsei- ja piirivalveameti (PPA) koosseisu või tõsta palku, siis ta valiks palgatõusu. Samuti viskas Pevkur õhku mõtte, et tulevikus sarnaselt riigikaitsekuludele kehtestada siseturvalisusele fikseeritud kulud.

"Kui vaadata seda, mis meid ees ootab, siis see on palju suurem väljakutse ja siin olen ma korduvalt varem öelnud, et ma ei näe ruumi enam politsei- ja piirivalveameti õhemaks lihvimisel. Meie ülesanne mitte ainult valitsuses, vaid ka parlamendis on tagada see, et PPA rahastus oleks piisav selleks, et ei peaks enam midagi vähendama," ütles Pevkur "Aktuaalsele kaamerale."

Politsei ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et tema alluvate palk on muu avaliku sektori töötajatega võrreldes alates 2008. aastast rohkem langenud ning kriisist välja tulles vähem tõusnud. Noori on raskem tööle meelitada eripensioni kui väärika töötasuga.

"PPA eelarve on jäänud maha. Ma arvan, et kui patrullpolitseiniku palk algaks 1500 eurost, siis oleks töötasu, millega oleks võimalik inimesi tööle võtta," ütles Vaher.

Vaher täpsustas, et praegu on palganumber umbes 1100-1200 eurot.

"Kui meil on võimalik kasvada, siis loomulikult me seda eelistame. Samas, kui on valida palgatõusu ja kasvu vahel, siis ma eelistan pigem inimestele paremat palka selleks, et neid rohkem motiveerida," ütles Pevkur.

Pevkur kommenteeris, et viimased aastad on olnud võimalus siseturvalisuse valdkonda eelisarendada. "Me liigume sinna poole, et palgad tõuseksid. Teisest küljest me peame arvestama seda palju maksumaksjal võimalusi on," märkis minister.

Pevkur tunnistas PPA-s ja ka teistes siseturvalisuse valdkonna sektorites on olnud tõepoolest rahapuudus.

"Seda saab laias laastus jagada neljaks. On personalivahendite küsimus, IT-valdkonna küsimus ja kinnisvara ning transportvara küsimused. /.../ Kui need neli suurt tükki moodustavad siseturvalisuses suurusjärgus 50-60 miljonit eurot aastas puudujääki, siis on selge, et lühikese perspektiiviga seda ei lahenda," nentis ta.

"Tuleb vaadata kaugemale ja sellepärast ka mõte, et lisaks kahele protsendile sõjalisele riigikaitsele lepiks üldiselt kokku, et me oleme rohkem edaspidi valmis arendama siseturvalisust ja seeläbi tuleb vaadata palju maksumaksjal selleks võimalusi on," pakkus Pevkur välja.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.