Mart Helme: riigikogus üritatakse vormistada presidendivalimisteks kartellikokkulepet ({{commentsTotal}})

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ütles "Ringvaates", et riigikogus üritatakse vormistada kartellikokkulepet tema võimaliku presidendiks kandideerimise vastu. Helme kordas oma poja Martin Helme veendumust, et Eesti president peaks olema eestlane ja seadis kahtluse alla samuti võimaliku presidendikandidaadi Marina Kaljuranna päritolu.

"Kui me vaatame seda missugust kolli püütakse minust ja minu erakonnast teha, siis see on väga selgelt sihitud sellele, et püüda ära vormistada kartellikokkulepe riigikogus," ütles Helme.

Ta viitas sellele, et EKRE-st rääkides on väidetud, et erakond tegeleb inimeste hirmutamise ja lõhestamisega. Tema sõnul see nii aga ei ole. "Hirmutavad hoopis peavoolupoliitikud. /.../ Meie lihtsalt reageerime tõsiasjadele," ütles Helme.

Helme lubas kandideerida presidendiks, kui presidendivalimised lähevad riigikogust valijameeste kogusse.

Helme kordas oma poja, EKRE aseesimehe Martin Helme mõtet, et Eesti presidendiks peab olema eestlane ja seadis kahtluse alla Marina Kaljuranna sobivuse presidendiks.

"Ratsionaalselt peab Eesti kui rahvusriigi president olema eestlane. Ja me ei saa rääkida siin sellest, et me keelaksime sünnijärgse Eesti kodaniku kandideerimise. Kusjuures ma ei ole väga kindel, kuidas selle sünnijärgsusena on antud daami (Helme viitab Marina Kaljurannale - toim.) puhul, sest tema vanavanemad olid NKVD agendid, kapos üle kuulatud, protokollid on olemas ja minu andmetel ei olnud Eesti kodanikud," ütles Helme.

"Marina Kaljurand on väljendanud meie ees riigikogus esinedes väga kahtlase väärtusega seisukohti, mis puudutavad okupatsiooni, okupatsioonikahjude nõudmist. Tema suust ei tulnud välja sõna, et 5,2 protsenti Eesti territooriumist on endiselt okupeeritud Venemaa poolt," lisas Helme.

"Me oleme sügavalt veendunud, et ainult meie rahvuse esindaja peab olema see, kes lahendab neid keerulisi küsimusi, mis on seotud uusimmigrantidega, mis on seotud Nõukogude immigrantidega, meie majandusprobleemidega jne," selgitas ta.

Helme arvates Eesti kodanik, kes on venelane Eesti presidendiks ei sobi. "Nad ei ole viletsamad, aga meie erakond esindab rahvuslikke vaateid ja eelkõige eestlasi," sõnas Helme.

"Kui näiteks meil oleks mõni Vene erakond, mis ütleks, et nende arvates peaks olema just venelane Eesti president, me ei heidaks neile seda ette," lisas Helme.
Helme sõnul usub ta, et ta leiab venelastega Eestis paremini ühise keele kui nii mõnigi venelane.

Saatejuht Marko Reikop küsis Helmelt, kas EKRE-le meeldib, et neid seostatatkse natsiideoloogiaga. Helme vastas, et see ei vasta tõele ning natsiideoloogia on EKRE-le absoluutselt võõras.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics