Kohtla-Järvel lõppes kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järvel lõppes seitse aastat väldanud vee- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine, mis läks maksma 45 miljonit eurot. 60 000 Kohtla-Järve, Jõhvi linna ning nendega piirnevate valdade elanikku said puhta joogivee.

Renoveerimisööde käigus korrastas osaühing Järve Biopuhastus poolteistsada kilomeetrit torustikke, uuendas kakskümmend kuut puurkaev-pumplat, nelja survetõstepumplat, nelja reservuaarikompleksi ning rajas kaks veetöötlusjaama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Veel 3 aastat tagasi me saime massiliselt kaebusi elanike poolt, iseäranis Kohtla-Järve ja Ahtme linnaosas joogivee kvaliteedi suhtes. Pärast Ahtme veetöötlusjaama käikulaskmist juba tükk aega ei ole mina näinud ühtegi kaebust," ütles OÜ Järve Biopuhastus juhataja Vladislav Karzanov.

Uued vee- ja kanalisatsitorustikud ehitati Kohtla-Järvel, Jõhvis, Kiviõlis ja Püssis ja tänapäevastati Vasavere veehaaret. Loodi veelekete jälgimise ja veetorustike läbipesu süsteem.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov ütles, et terves linnas on vee kvaliteet tagatud.

"Viimase aasta jooksul mitte ühtegi küsimust, mitte ühtegi probleemi vee kvaliteediga meie linnas," ütles Solovjov.

Jõhvi elanik Avo Kiir ei mõista, miks inimesed üldse pudelivett ostavad. "Ma ei tea, miks üldse inimesed lähevad vett ostma, pudelivett poest. Sest hinnalt on see tohutu vahe ju. See on ju suur rumalus. Muidu hoiavad küll kokku ja oma sente loetakse. Tegin isegi kontrolli, kvaliteedilt on kraanivesi parem kui paljud pudeliveed," ütles jõhvilane.

"Põhimõtteliselt on Jõhvi ju välja ehitatud nende projektide käigus ka reovee kanalisatsioon kõikidele Jõhvi elanikele, isegi erasektoris on tagatud liitumispunktid. Keskkonnale on sellest ka suur kasu," lisas Jõhvi vallavalitsuse majandusspetsialist Aivo Tamm.

Taristu väljaehitamine ja renoveerimine läks maksma 45 miljonit eurot, millest kolmkümmend miljonit saadi Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu toetusena Euroopa Ühtekuuluvusfondist.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema