Kohtla-Järvel lõppes kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järvel lõppes seitse aastat väldanud vee- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine, mis läks maksma 45 miljonit eurot. 60 000 Kohtla-Järve, Jõhvi linna ning nendega piirnevate valdade elanikku said puhta joogivee.

Renoveerimisööde käigus korrastas osaühing Järve Biopuhastus poolteistsada kilomeetrit torustikke, uuendas kakskümmend kuut puurkaev-pumplat, nelja survetõstepumplat, nelja reservuaarikompleksi ning rajas kaks veetöötlusjaama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Veel 3 aastat tagasi me saime massiliselt kaebusi elanike poolt, iseäranis Kohtla-Järve ja Ahtme linnaosas joogivee kvaliteedi suhtes. Pärast Ahtme veetöötlusjaama käikulaskmist juba tükk aega ei ole mina näinud ühtegi kaebust," ütles OÜ Järve Biopuhastus juhataja Vladislav Karzanov.

Uued vee- ja kanalisatsitorustikud ehitati Kohtla-Järvel, Jõhvis, Kiviõlis ja Püssis ja tänapäevastati Vasavere veehaaret. Loodi veelekete jälgimise ja veetorustike läbipesu süsteem.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov ütles, et terves linnas on vee kvaliteet tagatud.

"Viimase aasta jooksul mitte ühtegi küsimust, mitte ühtegi probleemi vee kvaliteediga meie linnas," ütles Solovjov.

Jõhvi elanik Avo Kiir ei mõista, miks inimesed üldse pudelivett ostavad. "Ma ei tea, miks üldse inimesed lähevad vett ostma, pudelivett poest. Sest hinnalt on see tohutu vahe ju. See on ju suur rumalus. Muidu hoiavad küll kokku ja oma sente loetakse. Tegin isegi kontrolli, kvaliteedilt on kraanivesi parem kui paljud pudeliveed," ütles jõhvilane.

"Põhimõtteliselt on Jõhvi ju välja ehitatud nende projektide käigus ka reovee kanalisatsioon kõikidele Jõhvi elanikele, isegi erasektoris on tagatud liitumispunktid. Keskkonnale on sellest ka suur kasu," lisas Jõhvi vallavalitsuse majandusspetsialist Aivo Tamm.

Taristu väljaehitamine ja renoveerimine läks maksma 45 miljonit eurot, millest kolmkümmend miljonit saadi Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu toetusena Euroopa Ühtekuuluvusfondist.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.