Saaremaal leiti vana kai seest kaks raudlaeva ({{commentsTotal}})

Saaremaa laevatehas Baltic Workboads sai oma tehasesse ootamatult kaks laeva juurde. Need laevad ei tulnud tehasesse mitte merd mööda, vaid otse maa seest.

Nimelt leiti uue veeskamiskanali ettevalmistustööde käigus vana kai seest kaks raudlaeva, mis sinna 1975. aastal – eelmise sadamakai ehitamise ajal eeldatavasti täiteks olid uputatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mereajaloolase Bruno Pao kinnitusel pole tegemist siiski väga erakordse looga ja selliseid võtteid on sadamate ehitusel ka mujal kasutatud. Näiteks on Tallinna linnahalli läheduses samuti 1970. aastatel kai sisse jäetud kunagine kolmemastiline purjelaev Pärnumaa.

"Seda paika panemist ma ei näinud. Aga kuna ma töötasin tol ajal sadamakaptenina, siis tean, kui seda kaid ehitati ja et nad sinna pandi. Põhjus oligi see, et kui laev oli maha kantud, siis kolhoos pidi ta ju kuhugi panema, ja ei olnud mõtet minna neid kuhugi merre uputama. Kuna kaiehitus käis, siis kasutatigi neid kai ehituse täiteks ära. Ja selge see, et raud ei maksnud tol ajal ju midagi," rääkis endine sadamakapten Hugo Ink.

Toimetaja: Merit MaaritsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.