Saaremaal leiti vana kai seest kaks raudlaeva ({{commentsTotal}})

Saaremaa laevatehas Baltic Workboads sai oma tehasesse ootamatult kaks laeva juurde. Need laevad ei tulnud tehasesse mitte merd mööda, vaid otse maa seest.

Nimelt leiti uue veeskamiskanali ettevalmistustööde käigus vana kai seest kaks raudlaeva, mis sinna 1975. aastal – eelmise sadamakai ehitamise ajal eeldatavasti täiteks olid uputatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mereajaloolase Bruno Pao kinnitusel pole tegemist siiski väga erakordse looga ja selliseid võtteid on sadamate ehitusel ka mujal kasutatud. Näiteks on Tallinna linnahalli läheduses samuti 1970. aastatel kai sisse jäetud kunagine kolmemastiline purjelaev Pärnumaa.

"Seda paika panemist ma ei näinud. Aga kuna ma töötasin tol ajal sadamakaptenina, siis tean, kui seda kaid ehitati ja et nad sinna pandi. Põhjus oligi see, et kui laev oli maha kantud, siis kolhoos pidi ta ju kuhugi panema, ja ei olnud mõtet minna neid kuhugi merre uputama. Kuna kaiehitus käis, siis kasutatigi neid kai ehituse täiteks ära. Ja selge see, et raud ei maksnud tol ajal ju midagi," rääkis endine sadamakapten Hugo Ink.

Toimetaja: Merit MaaritsViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema