Riik toetab Ida-Virumaale töökohtade loojaid ({{commentsTotal}})

{{1461831534000 | amCalendar}}

Valitsuse otsusega hakatakse Ida-Virumaale töökohtade loojatele toetust maksma.

Toetuse maksmise eesmärk on soodustada töökohtade loomist Ida-Viru maakonda, kus on kõrgeim tööpuudus Eestis. Veebruari lõpus oli Eesti keskmine registreeritud töötuse määr 5,1% ja Ida-Virumaal 11,9%. Märtsis vähenes töötus enamikus Eesti maakondades, kuid Ida-Virumaal tõusis (12,4%).

Toetust makstakse tööandjale, kes võtab Ida-Viru maakonnas ühe kuu jooksul tööle vähemalt 20 töötut. Pärast selle nõude täitmist võib tööandja saada toetust iga täiendavalt tööle võetud töötu eest. Tööle võetav inimene peab olema Ida-Viru maakonna töötu, kes on olnud ilma alalise töökohata viimased kuus kuud.

"Kuus kuud ilma püsiva töökohata olemist on seotud riigiabireeglitega," täpsustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Töökoha loomise toetuse suurus on 50 protsenti töötaja töötasust. Toetuse ülempiir on kahekordne töötasu alammäär ja seda makstakse 12 kuu jooksul. Kahekordne töötasu alammäär on 2016. aastal tunnitasu eest 5,08 eurot ja kuutasu eest 860 eurot ning 2017. aastal vastavalt 5,56 ja 940 eurot. Kui töötu võetakse tööle lühemaks ajaks kui 12 kuud, aga vähemalt kuueks kuuks, makstakse toetust poole tööaja eest. Kummalgi juhul ei maksta toetust kauem kui 31. detsember 2017.

""See on kusagil sotsiaaltoetuse ja ettevõtlustoetuse vahepeal; mõeldud neile, kes on mõelnud oma ettevõtmise või tootmise Ida-Virumaale ületoomise peale, aga mingi barjäär on veel ületamata," kirjeldas Ossinovski toetust.

Lisaks palgatoetuse maksmisele koolitab töötukassa inimesed tööandja jaoks ka välja. "Kohe, kui teame, et keegi on selle meetme alusel valmis Ida-Virumaal ettevõtet avama, hakkame inimesi kooiltama, nii et selleks ajaks, kui ettevõte näiteks poole aasta pärast Ida-Virumaal avatakse, on inimesed juba valmis tööle asuma," selgitas Ossinovski võimalikku asjade kulgu.

Abiprogramm käivitub 1. maist.

Toimetaja: Merilin PärliLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema