Riik toetab Ida-Virumaale töökohtade loojaid ({{commentsTotal}})

{{1461831534000 | amCalendar}}

Valitsuse otsusega hakatakse Ida-Virumaale töökohtade loojatele toetust maksma.

Toetuse maksmise eesmärk on soodustada töökohtade loomist Ida-Viru maakonda, kus on kõrgeim tööpuudus Eestis. Veebruari lõpus oli Eesti keskmine registreeritud töötuse määr 5,1% ja Ida-Virumaal 11,9%. Märtsis vähenes töötus enamikus Eesti maakondades, kuid Ida-Virumaal tõusis (12,4%).

Toetust makstakse tööandjale, kes võtab Ida-Viru maakonnas ühe kuu jooksul tööle vähemalt 20 töötut. Pärast selle nõude täitmist võib tööandja saada toetust iga täiendavalt tööle võetud töötu eest. Tööle võetav inimene peab olema Ida-Viru maakonna töötu, kes on olnud ilma alalise töökohata viimased kuus kuud.

"Kuus kuud ilma püsiva töökohata olemist on seotud riigiabireeglitega," täpsustas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Töökoha loomise toetuse suurus on 50 protsenti töötaja töötasust. Toetuse ülempiir on kahekordne töötasu alammäär ja seda makstakse 12 kuu jooksul. Kahekordne töötasu alammäär on 2016. aastal tunnitasu eest 5,08 eurot ja kuutasu eest 860 eurot ning 2017. aastal vastavalt 5,56 ja 940 eurot. Kui töötu võetakse tööle lühemaks ajaks kui 12 kuud, aga vähemalt kuueks kuuks, makstakse toetust poole tööaja eest. Kummalgi juhul ei maksta toetust kauem kui 31. detsember 2017.

""See on kusagil sotsiaaltoetuse ja ettevõtlustoetuse vahepeal; mõeldud neile, kes on mõelnud oma ettevõtmise või tootmise Ida-Virumaale ületoomise peale, aga mingi barjäär on veel ületamata," kirjeldas Ossinovski toetust.

Lisaks palgatoetuse maksmisele koolitab töötukassa inimesed tööandja jaoks ka välja. "Kohe, kui teame, et keegi on selle meetme alusel valmis Ida-Virumaal ettevõtet avama, hakkame inimesi kooiltama, nii et selleks ajaks, kui ettevõte näiteks poole aasta pärast Ida-Virumaal avatakse, on inimesed juba valmis tööle asuma," selgitas Ossinovski võimalikku asjade kulgu.

Abiprogramm käivitub 1. maist.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.